Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Morderca kreuje się na ofiarę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:40

"Nasz Dziennik" pisze o Marcinie M. oskarżonym o zabójstwo proboszcza parafii w Serbach na Dolnym Śląsku, który próbuje w mediach przedstawiać się jako działająca z zemsty ofiara innego księdza. Gazeta podkreśla, że jego słowom przeczą fakty i protokoły z przesłuchań.

Dziennik przypomina, że Marcin M. jest także oskarżony o dokonanie dwóch innych morderstw. To nie są pierwsze problemy z prawem Marcina M - dodaje "Nasz Dziennik". Wcześniej dopuszczał się kradzieży, a nawet rozboju z użyciem narzędzia niebezpiecznego. Został już skazany i przebywał w więzieniu, które opuścił w 2006 roku.

"Nasz Dziennik" pisze, że oskarżony, na którym ciążą poważne zarzuty, chce uniknąć odpowiedzialności, zasłaniając się "głosem", który rzekomo miał go skłonić do tych czynów, a także mówiąc, że zamordował ojca Polaka z zemsty za krzywdę, jakiej rzekomo doznał od innego księdza wiele lat wcześniej.

"W jego zeznaniach, które złożył po aresztowaniu w marcu, znajdujemy brak konsekwencji" - mówi gazecie ojciec Kazimierz Piotrowski, wiceekonom Warszawskiej Prowincji Redemptorystów. Opinia psychiatrów także jest jednoznaczna. "Stwierdzili, że jest poczytalny, a owe "głosy" są świadomą symulacją zaburzeń psychicznych i jest to forma jego obrony, bo - jak wiadomo - grozi mu dożywocie" - podkreśla ojciec Piotrowski.

Proces miał rozpocząć się w poniedziałek. Z powodu choroby obrońcy oskarżonego rozpoczęcie procesu przeniesiono w ostatnich dniach na 2 marca.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.