Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Niemcy chcą zatrzymać nas na redzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 07:32

Zarząd Morskich Portów Szczecin - Świnoujście będzie przekonywał Niemców do wkopania Gazociągu Północnego w dno Bałtyku. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

Na początku marca w Berlinie zarządzający polskimi portami spotkają się z przedstawicielami konsorcjum Nord Stream budującego Gazociąg Północny. "Nasz Dziennik" twierdzi, że rozmowy będą dotyczyć uzasadnienia odwołania Warszawy od decyzji Federalnego Urzędu Żeglugi i Hydrografii w Hamburgu. Zaaprobował on inwestycję, bez zastrzeżenia wkopania rury w dno Bałtyku, w miejscu, gdzie przecina ona tor wodny prowadzący do zespołu portów Szczecin - Świnoujście.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Andrzej Borowiec potwierdza, że niewkopanie rury znacznie ograniczy rozwój portów. Dziś do Świnoujścia wpływają statki o zanurzeniu do 13,2 metra. Mają one do dyspozycji dwie drogi morskie: północną i zachodnią. Obie zostaną na niemieckich wodach terytorialnych przecięte przez rurę gazociągu.

Wówczas jednostki, które korzystają z północnej drogi dalej musiałyby pokonać zbyt płytką dla nich redę Świnoujścia. Natomiast płytszy o kilka metrów tor zachodni, którym obecnie wpływają większe jednostki, zostanie skutecznie zablokowany przez położenie rury.

Więcej na ten temat w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.