Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Nizieński: To wygląda na zamach na lustrację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 08:43

Były rzecznik interesu publicznego Bogusław Nizieński mówi, że gdy chce się podważyć lustrację, to się wytacza argumenty o tak zwanej dzikiej lustracji.

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Nizieński polemizuje ze słowami szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, który stwierdził, że należy skończyć w Polsce z "dziką" lustracją, żeby w końcu ustawa lustracyjna "nie krzywdziła ludzi".

"Jaka "dzika" lustracja"? Są to niepoważne argumenty" - mówi Nizieński. Jego zdaniem, obowiązujący w Polsce model lustracji posiada wymagane prawem ramy, a postępowanie toczy się przed sądem.

"Nigdzie w ustawach lustracyjnych obowiązujących w państwach postkomunistycznych, które wprowadziły lustrację, nie było takiego modelu - jedynie u nas, w Polsce, toczą się procesy lustracyjne, i są one rzetelne. O jakiej "dzikiej" lustracji mówi pan Chlebowski?" - zastanawia się Bogusław Nizieński.

Były rzecznik interesu publicznego dodaje, że niepokoją go propozycje Platformy Obywatelskiej dotyczące likwidacji pionu lustracyjnego IPN, oświadczeń lustracyjnych i publikacji akt osób publicznych w internecie. "Wygląda to na zamach na lustrację. Ale musimy poczekać na przedstawienie konkretnych zapisów projektu" - mówi Bogusław Nizieński "Naszemu Dziennikowi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

pokemon
  • pokemon
  • 19.09.2010 09:01

Ciekawe czy kiedyś zamiast nękać ludzi zmuszonych do współpracy (zastraszanie, zwalnianie z pracy, wyrzucenie z uczelni) pociągnie się do odpowiedzialności tych co to organizowali i wykonywali %głosujcie%

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.