Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Oko na Gamrat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 07:47

"Nasz Dziennik" pisze, że Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie bada nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Zakładach Tworzyw Sztucznych Gamrat SA w Jaśle. CBA, które we wrześniu kontrolowało przedsiębiorstwo, zarzuciło jego kierownictwu nielegalną sprzedaż materiałów z rozbiórki jednego z budynków i nieprawidłowości przy sprzedaży działki.

Jak powiedział gazecie rzecznik prasowy CBA Temistokles Brodowski, biuro przeprowadziło w tej sprawie czynności procesowe i przesłało zgromadzone materiały do prokuratury. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nie chce komentować sprawy. Według prezesa Gamratu Andrzeja Czajki, w zarządzanej przez niego spółce nie ma żadnych nieprawidłowości, a co najwyżej uchybienia, które nie mają wpływu na jej działalność.

"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że chodzi o udaremnioną przez ochronę próbę kradzieży i nielegalnego wywiezienia z zakładu materiałów z rozbiórki jednego z budynków. Kolejna sprawa ma dotyczyć sprzedaży działki, będącej własnością zakładu, która okazało się, że była obciążona hipoteką. Jednak zdaniem prezesa, niedopatrzenie to zostało naprawione, a z kontrahentem zawarto ugodę.
Po zapoznaniu się z pokontrolnymi materiałami dostarczonymi przez CBA i po przeanalizowaniu akt prokuratura podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu śledztwa.

Więcej na ten temat w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.