Facebook Google+ Twitter

Nasz Dziennik oskarża funkcjonariuszy ABW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 12:13

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozważa podjęcie kroków prawnych wobec "Naszego Dziennika". Ma to związek z dzisiejszym artykułem tej gazety na temat zasad przyznawania lokali mieszkalnych funkcjonariuszom Agencji - poinformowała IAR rzeczniczka prasowa ABW Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Jej zdaniem, w artykule Wojciecha Wybranowskiego znalazły się nieprawdziwe informacje, a część z nich została świadomie zmanipulowana. "Treść publikacji godzi w dobre imię Agencji" - dodała Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

Według "Naszego Dziennika" pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby zatrzymać służbowe mieszkanie, meldują w nich swoje rodziny. W ten sposób dochodzi do przejęcia lokali na zasadzie "wiecznego użytkowania". Według gazety z takiego sposobu na pozyskanie blisko stumetrowego apartamentu w Warszawie skorzystał, między innymi, wiceszef ABW pułkownik Jacek Mąka. Tym informacjom zaprzecza rzeczniczka ABW. Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska zapewniła, że przyznawanie lokali mieszkalnych funkcjonariuszom Agencji odbywa się zgodnie z przepisami, które obowiązują na terenie poszczególnych gmin.

ABW w komunikacie informuje, że żaden z członków obecnego Kierownictwa ABW nie wykupił w ciągu ostatniej dekady przydzielonego mieszkania komunalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.