Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Protest przeciwko manifestacji ateistów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 14:03

"Nasz Dziennik" pisze o proteście przeciwko manifestacji ateistów i agnostyków, która 10 października ma przejść ulicami Krakowa.

Gazeta podkreśla, że jednym z pomysłów organizatorów jest promowanie się na wagonach tramwajów przejeżdżających tuż pod oknem papieskim. Według organizatorów, w marszu ateistów i agnostyków weźmie udział około 150 osób. Manifestacja przejdzie spod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przez Rynek Główny pod pomnik Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Marsz ma pokazać, że środowisko to czuje się w Polsce dyskryminowane. Ateiści chcą się także promować na krakowskich tramwajach, między innymi na linii numer 8, której trasa przebiega obok sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz przez ul. Franciszkańską, pod oknem papieskim.

"Nasz Dziennik" pisze, że przeciwnicy manifestacji chcą zapobiec przyjęciu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie kontrowersyjnych reklam. Wysłano listy do prezesa MPK z apelem, aby nie dopuścił do reklamowania - jak to napisano - "prowokacyjnego przedsięwzięcia obrażającego mieszkańców Krakowa i pamięć śp. Ojca Świętego Jana Pawła II".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ktos sie moze wybiera z aparatem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.