Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - QInvest: nie kupiliśmy stoczni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 07:40

Co łączy katarski fundusz QInvest i polskie stocznie w Szczecinie i Gdyni? Z oświadczenia spółki przesłanego do "Naszego Dziennika" wynika, że nie są to relacje, na jakie wskazuje ministerstwo skarbu. Fundusz QInvest miał być inwestorem w polskich zakładach.

Gazeta pisze, że QInvest występuje jako doradca klientów, którzy uczestniczą w procesie nabycia aktywów stoczni. "Nie możemy ujawnić nazwy klienta z przyczyn poufnych. Transakcja jest obecnie na odpowiednim etapie i czekamy na jej zakończenie" - poinformowała "Nasz Dziennik" konsultant QInvest w stolicy Kataru Susie Pegan.

"Od września ubiegłego roku zapotrzebowanie na nowe statki spadło o ponad 90 procent. W takich warunkach przeprowadzenie procesu restrukturyzacji stoczni to nie lada wyzwanie" - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Reinhard Lüken, sekretarz generalny Europejskiej Wspólnoty Stowarzyszeń Stoczniowych (CESA). Pytany, czy słyszał o inwestycjach w branży stoczniowej katarskiej spółki, prezentowanej przez polski rząd jako inwestor, szef CESA nie wskazuje takowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.