Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Racjonalizacja we mgle

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 07:38

Rząd po cichu wycofuje się z cięć zatrudnienia zaproponowanych w projekcie ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji publicznej - pisze "Nasz Dziennik".

Zdaniem gazety, wszystko wskazuje na to, że mocno krytykowany projekt, do którego jeszcze przed wkroczeniem na drogę sejmową zgłoszono ponad 600 poprawek, będzie mocno poprawiony lub napisany od nowa. "Nasz Dziennik" twierdzi, że dokument w obecnej formie nie trafi pod obrady Sejmu. To jednak jeszcze nie oznacza, że cięć w zatrudnieniu nie będzie, ale z całą pewnością zostaną one odsunięte w czasie.

Choć oficjalnie nie ma informacji o zaniechaniu prac nad krytykowanym projektem ustawy, to już wiadomo, że nie będzie on funkcjonował jako ustawa okołobudżetowa. Oznacza to, że przynajmniej w najbliższych tygodniach nie trafi do Sejmu - czytamy w "Naszym Dzienniku". Nowy lub odświeżony projekt ma być poprzedzony badaniami potrzeb i możliwości urzędów. Dokonana zostanie też analiza skutków planowanych zwolnień.

Jak ustaliła gazeta projekt ustawy ma zostać zracjonalizowany, a z dokumentu ma zniknąć automatycznie wzmianka o 10-procentowym cięciu etatów. Oficjalnie, jak poinformował "Nasz Dziennik" Centrum Informacyjne Rządu, krytykowany projekt nie trafił dotąd nawet pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów, a prace nad nim wciąż trwają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.