Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - reprywatyzacja tylko po niemiecku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 07:55

"Nasz Dziennik" pisze, że rząd Donalda Tuska, egzekwuje prawo własności tylko w jednym przypadku - gdy chodzi o zwrot nieruchomości obywatelom Niemiec. Jednocześnie rejteruje od problemu zadośćuczynienia pokoleniu, które wykrwawiło się w Katyniu, pod Tobrukiem czy Monte Cassino - czytamy w gazecie.

"Nasz Dziennik" podkreśla, że to pierwszy rząd, który mówi wprost, że reprywatyzacji nie będzie. "Nikt tak cynicznie do tej pory sprawy nie postawił, kolejne ekipy obiecywały ją przynajmniej w szczątkowej formie" - podkreśla gazeta.

Mimo obietnic składanych w pierwszych przemówieniach przez premiera Tuska, rząd nie zaprezentował dotąd projektu ustawy reprywatyzacyjnej, przewidującej przynajmniej częściowe odszkodowania dla osób, które utraciły majątki na skutek bezprawnego przejęcia mienia na podstawie aktów nacjonalizacyjnych wydawanych w latach 1944-1962.

Posłowie koalicji tłumaczą tę sytuację brakiem środków finansowych. Tymczasem - jak pokazuje chociażby przykład Agnes Trawny - polscy podatnicy są zmuszani do łożenia na odszkodowania za porzucone mienie późnych przesiedleńców, którzy w Niemczech odszkodowania dostali.

Szczegóły w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.