Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Rząd i NFZ szukają oszczędności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-24 07:24

Wciąż nie jest gotowa lista leków refundowanych, która miała pojawić się już w lipcu. Z powodu opieszałości resortu zdrowia najbardziej cierpią cukrzycy, którym obiecywano tańsze leki - pisze "Nasz Dziennik".

Wszystko wskazuje na to, że druga w tym roku nowelizacja listy leków refundowanych, do tej pory jest jeszcze w powijakach - czytamy w gazecie. "Nasz Dziennik" pisze, że nikt nie potrafi powiedzieć, na jakim etapie utknęła nowelizacja i dlaczego. Za dwa tygodnie resort zdrowia będzie się tłumaczył z tego przed posłami z sejmowej Komisji Zdrowia - przewiduje gazeta.

Jak zauważa dziennik - prawdopodobnie nie ma jeszcze listy dlatego, że wydatki na refundacje cen leków mogą przekroczyć plany finansowe NFZ, który na ten cel ma w tym roku prawie 8 miliardów złotych. Najpewniej minister Ewa Kopacz szuka sposobu, aby zmniejszyć wzrastające od pewnego czasu wydatki na leki, które obciążają budżet Narodowego Funduszu Zdrowia. Na razie ministerstwo zdrowia milczy jednak w tej sprawie - czytamy w artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.