Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Szpital wygrał proces z Ministerstwem Zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 07:22

Szpital w Żurawicy wygrał kolejny proces z Ministerstwem Zdrowia o zapłatę za leczenie nieubezpieczonych pacjentów. W kolejce do rozpatrzenia czekają podobne pozwy - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Szpital - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Olgierd Zagórny/ PolskaSpór między dyrektorem Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego - Januszem Kołakowskim a ministrem zdrowia dotyczył leczenia pacjentów nieubezpieczonych, za których szpital nie otrzymywał pieniędzy. To sprawiało, że z każdym dniem placówka, która rocznie na oddziałach psychiatrii i uzależnień od alkoholu leczy ponad cztery tysiące nowych pacjentów, coraz bardziej popadała w zadłużenie - pisze "Nasz Dziennik".

Jak czytamy w artykule - sąd uznał słuszność roszczeń zgłaszanych przez dyrektora i zasądził wypłatę kolejnych pieniędzy placówce w Żurawicy. Kołakowski przewiduje w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że po doliczeniu odsetek jego szpital może otrzymać od resortu zdrowia co najmniej 400 tysięcy złotych.

Szpital w Żurawicy wygrał już podobny proces z ministerstwem, który decyzją sądu musiał zapłacić placówce 111 tysięcy złotych. Dyrektor czeka na kolejne pozytywne dla niego wyroki, bo w sądach czekają na rozpatrzenie następne tego typu roszczenia - dodaje "Nasz Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.