Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Trzej hipokryci z PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-28 07:30

"Nasz Dziennik" zarzuca hipokryzję trzem parlamentarzystom Platformy Obywatelskiej, którzy nie wsparli obywatelskiego projektu penalizującego zapłodnienie pozaustrojowe. Według gazety, jako członkowie stowarzyszenia Rycerzy Kolumba powinni się za nim opowiedzieć.

"Nasz Dziennik" pisze, że posłowie Platformy Obywatelskiej na różne sposoby nie poparli miesiąc temu w głosowaniu sejmowym obywatelskiego projektu Contra in vitro. Andrzej Gut-Mostowy miał wyjść na czas głosowania z sali plenarnej, Michał Szczerba zagłosował przeciw, a Ireneusz Raś, brat księdza Dariusza Rasia, sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza, wcale na głosowania nie przyjechał.

"Nasz Dziennik" pisze, że nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie fakt, że posłowie ci należą do stowarzyszenia Rycerzy Kolumba, którzy - jak pisze gazeta - "są dumni ze swojej nieugiętej postawy w kwestii obrony życia".

Obywatelski projekt ustawy Contra in vitro został miesiąc temu odrzucony przez posłów - głównie z PO - już w pierwszym czytaniu. Projekt przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności za przeprowadzenie zabiegu in vitro. Za dokonywanie eksperymentów na powstałych tą drogą embrionach przewiduje się karę od 5 do 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel powstałymi w ten sposób embrionami - nie krócej niż na trzy lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.