Facebook Google+ Twitter

"Nasz Dziennik" - Z Banderą na koszulce przez Polskę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-31 07:28

"Nasz Dziennik" pisze o rajdzie rowerowym dla ukraińskiej młodzieży śladami Stepana Bandery.

Wiedzie on między innymi przez Sanok, Kraków i Oświęcim. W ocenie środowisk kresowych i kombatanckich tego typu inicjatywy mają charakter prowokacji i powinny spotkać się ze zdecydowaną reakcją polskich władz. Sprawą już zainteresowała się prokuratura - czytamy w "Naszym Dzienniku". Stepan Bandera był jednym z przywódców Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich.

Zdaniem rzecznika Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych doktora Jerzego Bukowskiego, czczenie postaci Bandery w Polsce może wywoływać oburzenie zwłaszcza wśród tych Kresowian i ich potomków, którzy przeżyli ludobójstwo dokonane przez UPA na Polakach na Wołyniu.

"Nie wyobrażam sobie, aby nasze władze pozwoliły czcić na swoim terytorium człowieka, którego nazwisko trwale związało się z ludobójstwem dokonanym przez jego podwładnych na obywatelach Polski" - mówi Jerzy Bukowski "Naszemu Dziennikowi".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie tylko ks.Isakowicz ,ale również: Władysław i Ewa Siemaszko "Ludobójstwo...", prof.J.R.Nowak "Przemilczane zbrodnie", Aleksander Korman "Ludobujstwo UPA na ludności polskiej", a postronie ukraińskiej wypada przytoczyć Wiktora Poliszczuka, który niezwykle rzetelnie i uczciwie opisuje tamte wydarzenia, obnarzając kłamstwa oficjalnych władz Ukrainy. Niestety jest to tylko garstka zainteresowanych tematem entuzjastów. Zbrodnie na kresach nadal nie mają oficalnego wsparcia naszych władz w postaci solidnego zbadania sprawy przez IPN. Może czekają aż wymrą ostatni świadkowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.08.2009 10:56

Jak dotąd tylko ks. Isakiewicz Zalewski pisze i mówi o wymordowaniu przez nacjonalistyczne bandy ukraińskie - ponad 180 tysięcy Polaków mieszkających głównie na Wołyniu, Polesiu. To były zbrodnie niesłychanie brutalne z wbijaniem na pal, paleniem żywcem na stosach, rozpruwaniem brzuchów ciężarnych Polek itd.itd. Tak straszliwy pogrom i bestialskie mordy rozpoczęły się już w 1942 roku. Ambasada Ukrainy ma tak wielkie wpływy, że blokuje wszystkie informacje, a nawet próby uczczenia męczeńskiej śmierci naszych rodaków. Prezydenta RP - temat nie interesuje (...) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co my mamy z tego, że jesteśmy tacy dobrzy dla Ukraińców? Co? Ja rozumiem, że trzeba ich wyciągać z łap Rosjan ale nie za wszelką cenę.

To jest oburzające żeby w Polsce pozwalać na czczenie takiego człowieka jak Bandera. Żądam by do tego nie dopuścić.

Swoją drogą, jak widać, czasem Nasz Dziennik pisze rozsądnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już do tego dochodzi chyba sie onieśmielą ! za nimi pojada Niemcy z Adolfem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.