Facebook Google+ Twitter

Nasz klimat-nie wasz biznes

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-12 19:54

Klimatyczny szczyt w Kopenhadze trwa. Z jednej strony obradujący przywódcy świata, z drugiej ekoaktywiści.

W szczycie bierze udział 15 tys. delegatów, 5 tys. dziennikarzy i 98 przywódców z całego świata. Oprócz tego mają się pojawić także gwiazdy, takie jak Leonardo DiCaprio czy Daryl Hannah.
Dziennikarze "Daily Telegraph" oceniają, że w sumie na ulice Kopenhagi może wyjechać nawet 1200 limuzyn. Z kolei władze lotnisk oczekują, że podczas konferencji w Kopenhadze wyląduje 140 prywatnych samolotów.

Celem szczytu w Kopenhadze jest podpisanie nowego traktatu klimatycznego. Protokół z Kyoto z 1997 roku wygasa bowiem w 2012 roku. Na jego mocy kraje uprzemysłowione zobligowały się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Niechętne redukcji są kraje rozwijające się, a wśród nich Polska. Jednym z powodów są wysokie koszty. W latach 2010-2012 roczne nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych szacuje się na trzydzieści miliardów euro. Również Stany Zjednoczone, które wcześniej zapowiadały spore zmiany, teraz już nie są tak chętne do współpracy.

Z kolei aktywiści, którzy chodzą po ulicach Kopenhagi, nie wierzą w słowa polityków. Na transparentach widnieją hasła :"Nie ma planety B", "Zmienić politykę, nie klimat" czy "Nasz klimat-nie wasz biznes". Dlatego też równocześnie z obradami delegatów trwa alternatywna seria dyskusji nad zmianami klimatu, czyli Klimaforum'09. Forum potrwa - podobnie jak sam szczyt klimatyczny - od 7 do 18 grudnia.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.