Facebook Google+ Twitter

Nasz Park - inicjatywa społeczna w Warszawie

Jacek Powałka wraz z sąsiadami postanowił zagospodarować nieużywany kawałek ziemi w okolicach metra Kabaty. Dla Wiadomości24.pl powiedział o historii, przyszłości i tym, co dzieje się w parku dzisiaj.

Nasz Park powstał w 2007 roku, opodal stacji metra Kabaty. Wśród blokowisk brakowało zielonego miejsca, a ten kawałek ziemi stał niezagospodarowany. Pan Jacek postanowił to zmienić, choć nie miał zgody urzędu. Stopniowo pojawiały się pierwsze drzewa i krzewy. Zapału do pracy przy parku nie brakuje ani sąsiadom, ani panu Jackowi. Niektórzy mieszkańcy posadzili tam swoje własne drzewa z dedykacją dla ukochanej osoby, swoich pociech albo i bez specjalnego powodu. Jednak każdy pytany przechodzeń mówił, że pomysł z parkiem jest świetny.

Specjalnie dla Wiadomości24.pl Jacek Powałka opowiedział o parku:W przyszłości na miejscu wydeptanej ścieżki powstanie piękny chodnik rodem z plaż Copacabana. Przez park popłynie również strumyk, do którego zakola są już gotowe. Dzisiaj sąsiedzi ozdabiali spore bożonarodzeniowe drzewko przywiezione ze Starego Sącza. W parku odbywają się pikniki, na które przychodzi wielu mieszkańców Kabat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.