Facebook Google+ Twitter

Nasza biel jest bielsza niż islamska

Muzułmanie są przez Europejczyków nie tylko często krytykowani, ale też krytykowani w sposób sprzeczny. O czym to świadczy?

 / Fot. Ali Mansuri/CC 2.5Fakt, że Europejczycy postrzegają kulturę islamu, jako podrzędną wobec ichniejszej, a muzułmanów jako kierujących się średniowiecznymi zwyczajami, może nie tak bardzo dziwić. Trudno, żeby społeczeństwa, które w imię niesienia brzemienia białego człowieka podbiły cztery kontynenty, trzy z nich wyludniając z tubylców; społeczeństwa, które w imię postępu klasy robotniczej tudzież aryjskiej klasy robotniczej zagłodziły w gułagach oraz zadusiły w komorach gazowych dziesiątki milionów ludzi, połowę świata „nawracając” na swój błyskotliwy ustrój; społeczeństwa, które w imię postępu swój zwyczaj mordowania dzieci narzucają światu osobiście lub przy pomocy międzynarodowych agend typu ONZ, jako prawo „człowieka”, otóż trudno, żeby takie misjonarskie społeczeństwa uznawały, że mogą się od innych społeczeństw czegokolwiek wartościowego nauczyć. Jednak fakt, że nawet elementów obcych kultur tożsamych z elementami ich własnej kultury nie postrzegają one jako zalet tych pierwszych, świadczy już o ich olbrzymiej pysze. Oto cechy islamu, które współgrają, a nawet stanowią wyższą formę ideałów głoszonych przez najróżniejsze euroamerykańskie doktryny polityczne i światopoglądowe – nigdy nie wspominane przez przedstawicieli tych ideologii jako jego atuty.

Liberalizm

Kraje islamskie, przynajmniej te, które nie zostały dotknięte przeszczepionym z Europy przez arabskich chrześcijan Socjalistycznym Odrodzeniem, należą do jednych z najbardziej liberalnych na świecie. W ogóle nie obowiązuje w nich – uznawany za grabarza dziewiętnastowiecznej amerykańskiej wolności, wprowadzony w USA w 1913 - podatek dochodowy, a podatki ogólnie są najniższe na świecie. W Katarze wszystkie podatki łącznie pochłaniają zaledwie 5,6 proc. wartości wyprawowanej przez tamtejszą gospodarkę, a w Jemenie 8 proc., podczas gdy w USA jest to 24 proc. a w Wielkiej Brytanii 34,3 procent. Niskie podatki przekładają się na niskie wydatki rządowe w obu wspomnianych państwach arabskich, mimo możliwości, jakie Katarowi dawałoby finansowanie wydatków rządowych dochodami z ropy; w Katarze wydatki rządowe są mimo wszystko pozostają niższe niż w USA i UK, wynosząc zaledwie 29,7 proc. wobec odpowiednio 42 proc. i 51,2 proc. w krajach anglosaskich.

W krajach islamskich nie zmusza też się obywateli do płacenia składek emerytalnych na niewydolne państwowe systemy. Na emeryturę można sobie odłożyć samemu lub skorzystać z lepszego rozwiązania, jakim jest spłodzenie i przyzwoite wychowanie dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja manipuluję? Czyż to nie euro-anty-islamiści nie odróżniają Persów od Arabów; rządzących Turcją islamskich demokratów (odpowiednich chrześcijańskich demokratów) nazywają islamistami; obrzezanie kobiet,afrykański zwyczaj koptyjski a więc chrześcijański,nazywają islamskim i przypisują państwom znajdującycm się tysiące kilometrów od Afryki?

O nie mój drogi, nazizm był skutkiem rosnącego od czasów Rewolucji Francuskiej nacjonalizmu,a z narodów przynajmiej cześciowo wspólpracujących z nazistami była w Europie większość. Niemcy i Austriacy to już 20% ludności zachodniej Europy. Dodaj do tego Ukraińców, Węgrów, Słowaków, Chorwatów, Rumunów, Włochów, Hiszpanów, Norwegów, Szwedów i Szwajcarów. Te państwa albo były sojusznikami nazistów albo z nim współpracowały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon Tur
  • Zenon Tur
  • 08.02.2012 12:01

Nie manipuluj i nie pisz, że wszystkie społeczeństwa tylko napisz wyraznie kto zagazował i kto zagłodził.
Nikt nie jest lepszy i gorszy ale jak ktos przychodzi do mojego dom,u a ja na przykład nie palę, to powinien to uszanować a nie zapalać na siłę papierosa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.