Facebook Google+ Twitter

Nasza Klasa: Nowe menu i pierwsze wyniki mobilnego Śledzika

Ponad pół miliona wejść na mobilną wersję Śledzika zanotował serwis Nasza-Klasa. To pierwsze po trzech tygodniach wyniki mobilnej wersji serwisu, na której użytkownik spędza przeciętnie 3 minuty. Zmiana designu przyśpiesza surfowanie po Naszej klasie

 / Fot. PrtSc Nasza Klasa // Foto: Mateusz UrbaniakNowe menu Naszej Klasy

Zmiany przyszły z nowym rokiem

Zmiany zapoczątkowane na początku 2010 roku dotyczyły poszerzenia serwisu, zmiany logotypu i hasła serwisu, a zespół NK zapowiedział wtedy kolejne zmiany designu. Według informacji prasowych jakie napływają do dziennikarzy wynika, że najpoważniejszą zmianą była niewątpliwie ewolucja topu portalu, która usprawniałaby nawigację po serwisie.

Testy i udostępnienie nowego menu 13,5 milionom użytkowników

Pod koniec lutego sto tysięcy losowo wybranych Użytkowników testowało nowe menu NK. - "Testy wypadły pomyślnie i nowy design funkcjonalny NK jest już udostępniany wszystkim Użytkownikom" - poinformował Samołyk, specjalista ds. PR.

"Po wprowadzeniu nowych funkcji, jak np. Śledzika czy komunikatora NKtalk, naszym celem stało się ułatwienie korzystania z serwisu. Przy projektowaniu nowego menu, ważne było sprawdzenie, jak w nowym designie odnajdzie się kilkanaście milionów internautów z każdej grupy wiekowej. Konieczne były testy na dużej liczbie Użytkowników. Po dwóch tygodniach, sprawdzony produkt stopniowo udostępniamy wszystkim" - podsumowuje Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Podsumujmy...

- "Nowe menu umożliwia błyskawiczny podgląd najważniejszych funkcji NK, takich jak: poczta, Śledzik czy system powiadomień" - relacjonuje Samołyk.

Problemem jednak staje się być system powiadomień, który "oszukuje" potencjalnego użytkownika. Użytkownik, który korzysta z dolnego panelu systemu, usuwając nadchodzące powiadomienia jest wprowadzany w błąd. Po usunięciu powiadomień w panelu na dole, górny panel nadal wyświetla, że znajduje się tam "x" powiadomień. Czy to niedopatrzenie testujących? A może błąd nowego systemu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.