Facebook Google+ Twitter

Nasza klasa reklamy

Reklamodawcy na Nasza-Klasa.pl znaleźli nowy sposób na przyciągnięcie uwagi.

Okienko otrzymanej wiadomości. Powód dominacji zielonego koloru w reklamach. / Fot. www.nasza-klasa.plCo słychać? Najczęściej zadawane pytanie przy spotkaniach, także tych wirtualnych. Pogaduszki na imprezach, rozmowy na ulicach uzupełniają teraz prywatne wiadomości i fora serwisów społecznych. Czy reklamodawcy o tym nie wiedzą? Wiedzą doskonale i z tego korzystają.

Nasza Klasa, której założycielem jest Maciej Popowicz, cieszy się szczególnym zainteresowaniem użytkowników, co przejawia się największą ich ilością w całym polskim internecie. Nie jest pierwszym serwisem społecznościowym, wyprzedza ją E-puls.pl i Grono.net. Portale tego typu mogłyby wprowadzać płatne konta dla swoich użytkowników, ale dopóki nie jest to rozwinięty rynek, nie spotkamy się z takimi rozwiązaniami, bo z pewnością spowodowałoby to zmniejszenie się liczby użytkowników. Za to dzięki ich ilości serwisy mogą liczyć na zwiększony dochód z reklam. Próby wprowadzania płatnych udogodnień przez właścicieli kończyły się protestami użytkowników.

Wirtualne prezenty, Eurogąbki na Nasza-klasa.pl początkowo były traktowane jako nieprzydatne czy wręcz szkodliwe dla serwisu. Po pewnym czasie nie budzą już takich emocji, a społeczność zaczęła z nich korzystać zapominając o wcześniejszym sprzeciwie.

Znając już reakcję, jaką budzą nowości, ostrożniej przystępowano do stosowania nowych rozwiązań, a skupiono się na już wprowadzonych.

Sygnałem dla szukających nowych możliwości było to, że nigdy nie żądano usunięcia prywatnych wiadomości wysyłanych pomiędzy użytkownikami, co stało się dodatkową możliwością dla reklamodawców.

Cieszą się one szczególnym zainteresowaniem. Wymienianie poufnych informacji, osobiste pytania budzą największe zainteresowanie, w pełni wyraża się w nich sens istnienia serwisów. Wiedząc o tym, można zwiększyć zainteresowanie swoimi reklamami oszukując oczy użytkowników.

Na górze artykułu mają państwo wygląd informacji o nowej wiadomości od innego użytkownika na Naszej Klasie. Natomiast poniżej są reklamy wykorzystujące podobną kolorystykę.
Jak widać nie jest to jednorazowe zdarzenie, a częściej wykorzystywany motyw. Czy to źle? Nie jest to reklama podprogowa, nie obiecuje nam ocalenia biednych w Afryce w zamian za kupno szalika. Po prostu spełnia swoją rolę, przyciąga uwagę.
Reklama ubrań. Kolor grafiki jest związany tylko z reklamą. Marka, która tam jest sprzedawana korzysta z innego koloru. / Fot. www.nasza-klasa.pl
 / Fot. www.nasza-klasa.pl
Lukas bank. / Fot. www.nasza-klasa.pl
 / Fot. www.nasza-klasa.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.