Facebook Google+ Twitter

"Nasza Klasa" traci pieniądze z reklam, ale zarabia miliony na użytkownikach

Właściciele "Naszej Klasy" przedstawili dokumenty, z których wynika, że przychody z reklam w ostatnich latach zaczęły spadać. Portal zarabia za to na swoich użytkownikach, którzy płacą za dostęp do gier i gadżetów znajdujących się na stronie.

"Nasza Klasa" to jeden z największych portali społecznościowych w Polsce. W 2011 roku właściciele zanotowali ponad 75 mln złotych przychodu. Połowa tej kwoty pochodzi głównie z kupowanych przez użytkowników gier oraz wirtualnych gadżetów znajdujących się w serwisie.

25 marca właściciele "Naszej Klasy" podali dokładne zestawienie finansowe. Wynika z niego, że ich przychody oraz zyski stale rosną, mimo wielkiej popularności konkurenta NK - Facebooka. Właściciele firmy zanotowali jednak spadek przychodów z reklam o około 1,5 mln zł, na których do niedawna portal zarabiał najwięcej.

W 2007 roku dochody od użytkowników wyniosły ponad 22 mln zł, a już rok później wzrosły o 11 mln. Natomiast inaczej mają się sprawy z rentownością serwisu, która spada. W 2009 roku wynosiła ona 35 proc. a w zeszłym roku 24 proc.

Pełnomocnik zarządu do spraw przychodów i rozwoju biznesu w firmie "Nasza Klasa" oznajmił, że w 2012 roku właściciele serwisu będą szukać nowych źródeł dochodu, które pozwolą im utrzymać się nadal na wysokiej pozycji - podaje "Gazeta Wyborcza". W najbliższym czasie właściciele portalu chcą stworzyć nową reklamę wideo serwisu.

"Nasza Klasa" to portal społecznościowy, który został stworzony przez dwóch studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego w 2006 roku. Celem serwisu jest odszukiwanie dawnych znajomych ze szkolnych lat.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zaplanuj reklame
  • zaplanuj reklame
  • 07.05.2012 14:23

Nie wydawaj milionów na reklamę, kiedy możesz ją kupić za grosze na zaplanujreklame.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.