Facebook Google+ Twitter

Nasza mała, cudowna Kuba

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-09-21 13:07

Podróż na Kubę to jak podróż w czasie. Nagle znalazłam się w raju, który pozwolił mi zapomnieć, że istnieje mój codzienny świat. Przeniosłam się do innego świata, który z obcego nagle stał się moim własnym.

1 z 29 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kubańczyk, którego spotkałam na głównym placu w Hawanie.fot. D. Szymańska.
Kubańczyk, którego spotkałam na głównym placu w Hawanie.
fot. D. Szymańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Jednak, droga Beato, trzeba uwzględnić po pierwsze - młody wiek autorki galerii i emocjonalne podejście do Jej pobytu na Kubie. Ja też pewnie straciłabym głowę, gdybym na tej reżimowej (jednak) wyspie się znalazła. Elżbieta ma rację pisząc, że poprawki w tekście to sprawa i powinność redaktorów, czy jak by nie nazwać - "moderatorów". A tak już na marginesie - redaktorów w W24 jak mrówek w kopcu, ale - jak wiadomo - różne teksty są kwalifikowane do publikacji bez dodatkowej refleksji nad nimi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 18:20

Za mało redaktorów ma W24, ot co. Uwagi i pytania, które zadaje Beata powinien postawić "moderator".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Reżim na Kubie oczywiście istnieje i tu nie ma sprzeciwu, że tak nie jest. Moim zdaniem, jednak rzecz w tym, (o czym autorka pisze), że gorąca wyspa jest po prostu bardzo piękna, bez względu na to - jaki tam panuje ustrój. Pewnie zaraz zabiorą głos adwersarze, że gdyby był tam inny system polityczny - Kuba była by jeszcze piękniejsza. I tutaj można domniemywać, że być może, ale nie jest to tak do końca pewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 15:54

Ja też wolę demokrację a cała sztuka polega na tym aby zachować równowagę między wolnością a bezpieczeństwem. Oczywiście nie jest to łatwe, w najlepszych "starych" demokracjach szla się przechyla raz na tę raz na druga stronę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 15:44

Święte słowa Leszku....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ludzie pragną bardziej bezpieczeństwa, niż wolności". Widać ten gość tak uważał, jego sprawa. Do 89 miałem bezpieczeństwo (pozorne), ale tak naprawdę potem dopiero zaczęło się normalne życie. Nie zamierzam tłumaczyć co znaczy "normalne". I ja nie chcę na Kubę, nie chcę do Korei, nie chcę ichniego "bezpieczeństwa".

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 10:59

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. [JP II] Demokracja jest bezspornie najlepszą formą państwa dla ludzi z wystarczającą WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ. Nie zapominajmy o tym.... A jeszcze wspomniany przeze mnie Henryk Sienkiewicz: "Biada narodom, które kochają bardziej wolność niż ojczyznę". Przychylam się do tych spostrzeżeń. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 10:46

Zacytuję Ci znanego dziennikarza i filozofa amerykańskiego (mogę się mylić w pisowni) Mackena: "Ludzie pragną bardziej bezpieczeństwa, niż wolności". Identyczne zdanie miał Henryk Sienkiewicz. Wolność to nie anarchia, z czym mamy do czynienia w krajach dawnych "demoludów". Patrz również : Ukraina. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.09.2009 10:08

Wspaniałe zdjęcia z klimatem. A nie zapominajmy, że u nas co roku popełnia samobójstwa blisko 9 tys. rodaków, którzy są "dziećmi gorszego Boga". Zawsze "podziwiam" sytych hipokrytów, którzy tego faktu nie zauważają. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Gdybym chciała pisać o komuniźmie, to zdjęcia byłyby zupełnie inne".
No właśnie, trzeba było, bo tak to tylko...zwykłe obrazki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.