Facebook Google+ Twitter

"Nasza muzyka jest naprawdę dobra!" - debiutancki krążek Venflona

Venflon jest zespołem, którego działania śledzę od dość dawna. Z radością mogę napisać, że muzycy wydali płytę spełniającą moje oczekiwania, którą zdecydowali się udostępnić w sieci za darmo. O płycie i nie tylko rozmawiam z Maćkiem Ornochem i Maćkiem Michniewiczem.

Jakiś czas temu Maciek Ornoch i Maciek Michniewicz w wywiadzie dla Wiadomości24.pl  / Fot. Redakcjaopowiadali mi w jakimi trudnościami muszą radzić sobie początkujące zespoły. Mówili wtedy o planach nagrania płyty, o zmianach w składzie zespołu, o koncertach w jakich brali udział. Dzisiaj wreszcie mają nagraną płytę. Mocną, surową płytę, którą postanowili udostępnić bezpłatnie w sieci dla swoich fanów. Właśnie o tę płytę, o przełomowy rok 2010 postanowiłam zapytać zespół, który swą muzyką trafia do krwiobiegu jak narkotyk i nie daje o sobie zapomnieć. Zespół Venflon / Fot. fot. Barbara Śmigielska

Panowie, plany o których mówiliście w poprzednim wywiadzie, realizowaliście bardzo konsekwentnie. Poza licznymi koncertami braliście udział w prestiżowym projekcie „Rhythm Of Football” organizowanym przez szwajcarską rozgłośnię Radio11. Dzięki „Trójce” będącej w grupie 16 wybranych stacji radiowych ze wszystkich krajów biorących udział w turnieju, utwór „Powietrze” był emitowany w całej Europie! Wyjście poza granice Polski z materiałem, jest dużym osiągnięciem, prawda?
Maciek Michniewicz: - Oczywiście. To było dla nas duże wyróżnienie, ponieważ Trójka wystawiła Venflon w roli reprezentanta kraju, więc poczuliśmy się jak muzyczny Adam Małysz. "Powietrze" leciało w połowie Europy, choć podejrzewam, że mieszkańcy większości krajów nie bardzo wiedzieli o czym jest ten numer... Może to i lepiej, bo na Euro przychodzą matki z dziećmi, a niektóre nie są adresowane do najmłodszych.

Macie za sobą też półfinał AntyFestu organizowanego przez Antyradio i II miejsce w piaseczyńskim przeglądzie PePe. To wszystko przyniósł Wam rok 2009. Czy już wtedy w Waszym głowach pojawiła się myśl, że rok później zdecydujecie się na rezygnację z koncertów na rzecz pracy nad debiutanckim albumem?
Maciek Ornoch: - Myślę, że dla każdego z nas było to oczywiste. Oprócz grania w Venflonie, każdy z nas ma pracę, rodzinę, obowiązki związane nie tylko z graniem, a przygotowanie materiału do nagrania w studio jest dość czasochłonnym i wymagającym skupienia procesem (zwłaszcza, że postanowiliśmy sobie za cel wejść do studia przygotowani na 200 proc.). Tak więc, kiedy każdą wolną chwilę poświęcasz na pracę nad materiałem, na koncerty najzwyczajniej w świecie nie ma czasu.

Maciek Michniewicz: - Natomiast teraz, kiedy płyta jest już dostępna, zamierzamy nadrobić zaległości i grać bardzo dużo.

Debiutancki krążek zespołu Venflon / Fot. strona VenflonaPojawiła się płyta. Nareszcie! Płyta bardzo mocna, brudna, takie mocne, gitarowe granie. Opowiedzcie, jak wyglądała praca nad płytą, skąd decyzja o wyborze akurat tych utworów? No i przede wszystkim czemu zdecydowaliście na udostępnienie krążka za darmo na Waszej stronie internetowej?
Maciek Ornoch: - Jak już wspomniałem, przy pracy nad albumem zrezygnowaliśmy z jakiejkolwiek działalności koncertowej, dzięki czemu mieliśmy czas żeby kawałki, wcześniej opracowane bardziej na zasadzie szkieletów, dopracować i przegrać na wszystkie możliwe sposoby: szybko, wolno, z prądem, bez prądu, cicho głośno, od przodu, od tyłu itp., itd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

laleczka czaki
  • laleczka czaki
  • 17.11.2010 10:46

wrażenia jak najbardziej POZYTYWNE - dawno nie słyszałam takiego pałera w polskim ciężkim rocku!!
udostępnienie płyty w necie - pomysł odważny i jak na polskie warunki dość innowacyjny - oby opłacalny...3mam kciki za VENFLON!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Venflony są cool :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.