Facebook Google+ Twitter

Nasza waluta bije dziś kolejne rekordy słabości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 17:02

W stosunku do euro przekroczony został na rynku międzybankowym poziom 4 złotych 45 groszy, za dolara 3 złotych 46 groszy. W przypadku franka szwajcarskiego przekroczona została dziś psychologiczna bariera 3 złotych.

Przecena naszej waluty pogłębia się już od jakiegoś czasu, aczkolwiek zestaw czynników, które wywołują spadki, ciągle jest ten sam - wyjaśnia Katarzyna Siwek z firmy doradczej Expander. Chodzi między innymi o osłabianie się euro względem dolara na rynku międzynarodowym, o negatywne oddziaływanie pesymizmu z rynków kapitałowych. Wpływ ma także sytuacja lokalna - bardzo silna przecena rubla, a także bardzo silny spadek forinta, co wiąże się z kolejną odsłoną kłopotów węgierskiej gospodarki.

W związku z tą sytuacją osoby, które zaciągnęły kredyty w obcych walutach, między innymi we frankach szwajcarskich, muszą płacić wyższe raty, czasami nawet o kilkaset złotych niż do tej pory.
W przypadku szwajcarskiej waluty warto jednak pamiętać o tym, że w ostatnich miesiącach narodowy bank Szwajcarii obniżał jej oprocentowanie. A to z czasem powinno wpłynąć także na zmniejszenie oprocentowania kredytów w tej walucie w naszych bankach. Kurs franka szwajcarskiego w stosunku do złotego jest najmocniejszy od ponad 4 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.