Facebook Google+ Twitter

Nasza wiara i nadzieja ulokowane w szczęśliwym losie?

Niby jesteśmy narodem wykształconym, który nie powinien poddawać się magii wygranej. Ale na co dzień nie możemy się oprzeć hasłu: kto nie ryzykuje (nie gra), ten nie wygrywa.

I chociaż wiemy, że możliwość wygranej można porównać do „znalezienia igły w stogu siana”, nie możemy się oprzeć i dalej kupujemy kupony Totolotka (obecnie Lotto), wysyłamy SMS-y (na numery, pod którymi obiecują nam wygraną 10 czy nawet 100 tys. zł), kierując się wiarą i nadzieją, że tym razem się uda, wygramy i będziemy mogli wieść dostatnie życie.

Nie przyjmujemy do wiadomości, że szansa wygrania jest właściwie żadna (setki, miliony graczy), szczególnie w grach SMS-sowych, które organizują różni cwaniacy (nie po to aby nam dać wygrać za darmo, ale aby sobie nabić kabzę).

Co jest takiego w grach losowych i SMS-owych, że wydawałoby się, inteligentny człowiek ulega
magii wygranej i traci swoje ciężko zarobione pieniądze na miraże, marzenia a po cotygodniowej czy nawet częstszej przegranej, dalej kupuje kupony i wysyła kilkadziesiąt SMS-ów (opróżniając konto swojej komórki) na ulotną możliwość wygranej.

Kolejka po darmowe losy loterii Los Milionos od redakcji lokalnej gazety, ustawiła się już na wiele godzin przed otwarciem redakcji. / Fot. Elżbieta SadowskaMoże jesteśmy narodem hazardzistów, a może ta ciągle odnawialna wiara i nadzieja na wygraną, na lepsze jutro, trzyma nas właśnie, jeszcze przy życiu. Na pewno lubimy też łapać wszelkie okazje na darmowe fanty, nawet poświęcając kilka godzin swojego czasu, na wystanie ich w kolejce (na przykład 3-4 godziny, za los wartości 10 zł). Tak było ostatnio z losami nowej trzeciej edycji loterii Lotto „Los Milionos”, które rozdawała za darmo redakcja jednej z lokalnych szczecińskich gazet.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.