Facebook Google+ Twitter

Nasza-klasa przed sądem

Mieszkaniec okolic Szczecina, który padł ofiarą odwetu swojego znajomego sprzed lat, żąda od portalu Nasza-klasa.pl przeprosin oraz 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Proces rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Właściciel niewielkiego biznesu na Pomorzu nigdy nie korzystał z serwisu nasza-klasa.pl. W czerwcu bieżącego roku zaczął jednak odbierać niepokojące sygnały od znajomych i przyjaciół sprzed lat. Mężczyzna miał wysyłać obraźliwe maile do wielu osób.

Żona pokrzywdzonego postanowiła zweryfikować te informacje i odwiedziła portal. Ku jej zdziwieniu profil jej męża rzeczywiście wyglądał bardzo autentycznie. Wszystkie dane mężczyzny, takie jak adres czy telefon, były prawdziwe. Wiarygodności kontu dodawało również zdjęcie z imprezy sylwestrowej sprzed kilku lat, umieszczone w galerii. Kobieta zareagowała od razu. Założyła mężowi prawdziwy profil i wysłała mail do administratorów z prośbą o skasowanie fałszywego. Odpowiedź przyszła po miesiącu. Trudno się więc dziwić, że małżeństwo ma żal do serwisu.

- Zareagowaliśmy w ciągu 72 godzin od zgłoszenia problemu. O całej procedurze informowaliśmy zgłaszającego nadużycie w czasie przewidzianym na jej realizację (jeszcze raz podkreślam, że procedura ta została zaakceptowana przez GIODO). Podjęto odpowiednie działania i ostatecznie konto zostało usunięte - mówi Joanna Gajewska, rzecznik nasza-klasa.pl.

Mężczyzna doskonale wiedział, kto był sprawcą całego zamieszania. Okazał się nim jego dawny znajomy, obecnie mieszkający w Niemczech, który w związku z niewyjaśnionymi sprawami, ma pretensje do pomorzanina.

Pokrzywdzony, po konsultacji z prawnikami, postanowił wnieść sprawę przeciwko portalowi. Trafi ona na wokandę Sądu Okręgowego we Wrocławiu, ponieważ tam zarejestrowana jest spółka Nasza-klasa.pl. Jak udało mi się ustalić w rozmowie z pracownikiem biura rzecznika prasowego sądu: "Powód wnioskuje o zamieszczenie przeprosin w portalu oraz na łamach tygodnika w Gryficach, a także o wypłacenie 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Aktualnie sąd zabezpieczył roszczenie blokując dostęp do profilu osobom trzecim." Proces rusza w przyszłym tygodniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Piszą o tym i tu http://emetro.newspaperdirect.com/epaper/viewer.aspx str.12

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Jasno przedstawiony problem. Tekst merytorycznie uporządkowany. Autorka panuje nad językiem. Wie co i jak pisze.
A swoją drogą przypadek jest jeszcze jednym dowod em na to, że życie porusza się szybciej niż prawo, a przecież wiele okoliczności i zależności można przewidzieć... nie takie rzeczy ludzie są w stanie przewidzieć, byle im się chciało..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.