Facebook Google+ Twitter

Nasza-klasa wśród najdroższych portali na świecie

Serwis nasza-klasa.pl uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu, w rankingu najdroższych portali społecznościowych na świecie. Autorem zestawieni jest TechCrunch, jednen z najbardziej znanych blogów w branży IT.

 / Fot. Screen ze strony www.techcrunch.comSerwis blogowy TechCrunch opracował ranking najdroższych portali społecznej komunikacji. Jak czytamy w materiale Michael'a Arrington'a, zalożyciela TechCrunch, nowy model wyceny opiera się na liczbie użytkowników i ostatnim szacunku Facebooka, wartego 10 mld dolarów.

Analitycy TechCrunch wierzą, że ten sposób obliczania jest bardziej efektywny od zeszłorocznego. Poprzednio wartość społecznych sieci komunikacji była szacowana w zależności od regionu i rynku reklam. Zarówno obecnie jak i roku temu, czołowe miejsca w rankingu zajmują Facebook i MySpace.

W 2008 roku ten ostatni wyceniany był na prawie 20 mld dolarów, podczas gdy Facebook na 15 mld dolarów, zajmując drugie miejsce. Dziś to portal Marka Zuckerberga zdecydowanie prowadzi. Znaczące jest też, że według rankingu, Facebook stanowi 37 proc. wszystkich tego typu sieci. Wartość społecznościowego przemysłu sieciowego na świecie wynosi 27.1 mld dolarów.

Na dwadzieścia sześć ocenianych serwisów nasza-klasa.pl znalazła się na 23. pozycji. Jej wartość waha się od 68 do 189 mln dolarów. Jak podaje gazetapraca.pl w serwisie założonych jest ponad 23 mln kont.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.