Facebook Google+ Twitter

Nasza-klasa.pl dopiero po szesnastej

Łódzki magistrat odciął dostęp do internetowych stron nasza-klasa.pl na służbowych komputerach. Z oglądaniem zdjęć kolegów i koleżanek ze szkoły kilka tysięcy łódzkich urzędników musi zatem poczekać do zakończenia pracy.

Do strony internetowej Urzędu Miasta Łodzi nikt dostępu zapewne nie zablokuje. / Fot. www.uml.lodz.pl/Presto– Służbowe komputery służą pracy, nie rozrywce – mówi dla Wiadomości24.pl Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta miasta. Sam też jest zarejestrowany w tym serwisie, ale do naszejklasy, jak zapewnia, zagląda prywatnie, po godzinach, na domowym komputerze. Rzecznik nie ma co prawda danych o ruchu, jaki na stronach nasza-klasa.pl od ósmej do szesnastej generowali podwładni prezydenta Łodzi, ale musiał być pokaźny, skoro i ta domena została zakazana.

– Nasza-klasa.pl dołączyła do spisu zablokowanych stron. Filtr ten jest po prostu co jakiś czas uaktualniany – dodaje Kajus Augustyniak. – Figurują w nim na przykład strony z grami sieciowymi. Prócz stron internetowych informatycy Urzędu Miasta Łodzi blokują również komunikatory. Przez bezpłatne Gadu-Gadu ani przez Skype niczego więc się od urzędnika nie dowiemy.

Czy i waszej firmie, w waszym urzędzie lub uczelni funkcjonują internetowe filtry?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Tomek, jak zwykle rewelacja. Wspaniały temat - bo praca często rozpoczyna się właśnie od Naszej Klasy:). Jesteś wrażliwym obserwatorem i czujnym dziennikarzem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko w łódzkim magistracie tak zrobiono, również Polfa Pabianice uniemożliwiła pracownikom koncentrowanie się na znajomościach z naszej-klasy w godzinach pracy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja swoj profil na NK skasowalem i mam spokoj:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie najbardziej zabawny jest fakt, że na naszej-klasie wśród moich znajomych większość to ludzie, których niedawno poznałam, a nie koledzy/koleżanki z niższych lat nauki. Mam podobne wrażenia co do wiadomości na nk jak Ty, Jacek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.02.2008 13:18

Blokada komunikatorow jest w niemieckich firmach regula. Istnieja jednak pewne, hm... sposoby... :)
To oczywiste, ze nasza-klasa nie jest blokowana, niewielu tutaj interesuje sie tym serwisem :) Kiedys sie tam zameldowalem, odpowiedzialem na kilka maili i zapomnialem o tym. Po trzech tygodniach wszedlem tam ponownie... 46 nowych wiadomosci, z tego 19 propozycji "znajomosci" i 27 mniej wiecej tej tresci: "Czesc Jacek! Jak ci leci, co porabiasz?" Nie, dziekuje... :) To byla moja ostatnia wizyta w "naszej-klasie" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie na uczelni nie ma żadnych filtrów, ale jeszcze w liceum pamiętam, że były blokowane strony z grami online :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

heh dobre:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W szkołach też są filtry internetowe, nawet ponadgimnazjalnych, a przecież tam są i osoby dorosłe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehe, ciekawe, ale w sumie nie dziwię się... NK to pożeracz czasu, i jak jeszcze się muli, to już w ogóle... więc nie dziwię się, że zablokowali... pracować a nie NK !!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można spróbować wejść na zablokowaną stronę np. przez bramkę proxy.. ja sprawdzałem i działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.