Facebook Google+ Twitter

Nasze drogi do Euro 2012. Zdążymy?

Ostatnimi czasy media na siłę próbują nam wmówić, że na nic nasze przygotowania do Euro 2012. Nie zdążymy, skompromitujemy się, albo imprezę nam "zabiorą". Jak jest? Przyjrzyjmy się temu z bliska.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykEuro 2012 i same przygotowania naszego kraju do tej imprezy to przepastny temat, wielokrotnie podejmowany przez dziennikarzy (bo przecież o czymś trzeba pisać, a różne dywagacje na temat „Czy zabiorą nam Euro i dlaczego tak się stanie” są niewątpliwie rzeczą bardzo poczytną i są okazją dla pesymistów do opublikowania swoich rewelacji) oraz polityków, przez których jest on nagminnie wykorzystywany do ich rozgrywek. Przyjrzyjmy się zatem naszej faktycznej „drodze do Euro” i momentowi, w którym się obecnie znajdujemy, głównie pod względem infrastruktury drogowej.

Nie jest dobrze... ale będzie lepiej

Zacznijmy może od stanu docelowego. Oczyma wyobraźni widzimy tłumy kibiców, świętujących zwycięstwa swoich drużyn w specjalnie dla nich przygotowanych strefach kibica, piękne, jeszcze „pachnące nowością” i zapełnione do ostatniego miejsca stadiony, nowoczesne lotniska i autostrady. Jednak w tym miejscu zderzamy się z rzeczywistością. Już teraz możemy z pewnością powiedzieć, że niektóre kluczowe odcinki dróg nie zostaną oddane na czas. Komunikacja miejska miast-gospodarzy będzie przeżywała prawdziwe oblężenie. Ale bądźmy optymistami i przyjrzyjmy się temu, co się obecnie buduje.

A buduje się dużo. Od sierpnia autostradą A4 możemy przejechać od Zgorzelca aż do Krakowa, do końca roku powinno być gotowe przedłużenie tej drogi jeszcze na wschód – do Szarowa. Już teraz mieszkańcom grodu Kraka dostać się na np. koncert do Berlina jest dużo łatwiej niż kilka lat temu. W 2012 r. taką możliwość otrzymają również mieszkańcy Rzeszowa oraz terenów leżących na wschód od niego, gdyż do tego roku planuje się całkowite ukończenie tej drogi, aż do granicy z Ukrainą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Temat na czasie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czyżby jakaś kolejna akcja link ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.