Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1097 miejsce

Nasze gesty mówią o naszych zamiarach - mowa ciała

Czytając artykuł Michała Wójtowicza na temat zdobywania kobiecych serc, przypomniały mi się wykłady z „nauki o komunikowaniu” na temat mowy ciała. Tak naprawdę niepotrzebny jest nam żaden kurs, by odgadnąć zamiary drugiej osoby.

Wikimedia Commons; http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Happy_Dutch_beauty.jpg / Fot. Peter Klashorst, licencja CC-BYKiedy kobieta patrzy na mężczyznę, którego kocha, ma rozszerzone źrenice, a on rozpoznaje to nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego też romantyczne spotkania aranżowane są w przytłumionym świetle, które powoduje rozszerzenie źrenic. Młodzi kochankowie patrząc sobie w oczy bezwiednie sprawdzają, czy źrenice partnera są powiększone, bo im są większe, tym większe wywołuje to podniecenie.

Gdy spotykamy się w towarzystwie, zazwyczaj przyglądamy się ludzkim twarzom, natomiast w sytuacjach bardziej intymnych, nasz wzrok błądzi po całym ciele osoby, którą jesteśmy zainteresowani. Spojrzenie takie nazywane jest „spojrzeniem intymnym” i penetruje ono obszar ciągnący się od linii oczu, przez podbródek i kieruje się ku klatce piersiowej, a przy spoglądaniu z dalszej odległości - w okolice krocza, tworząc w ten sposób trójkąt. W taki sposób mężczyźni, jak i kobiety okazują sobie zainteresowanie.

Nasze gesty mówią o naszych zamiarach

Wysyłanie zalotnych sygnałów i umiejętność rozpoznawania tych, które do nas wracają jest domeną kobiet, gdyż mężczyźni bardzo słabo je odczuwają, bądź są całkowicie ślepi (ku niezadowoleniu płci pięknej).

Mężczyźni zazwyczaj odgrywają przedstawienie, gdy zbliżają się do kobiety. Prostują sylwetkę, wciągają brzuch, wygładzają włosy, poprawiają krawat, strzepują nieistniejące pyłki kurzu z barków, poprawiają koszulę, marynarkę, czy inną cześć garderoby. Wykorzystują intymne spojrzenie. Zazwyczaj swoją postawą chcą pokazać gotowość do zaangażowania i podkreślić swoje fizyczne rozmiary, trzymając na przykład ręce na biodrach, bądź wtykając kciuki za pasek (ten gest wyraźnie podkreśla genitalia). Wszystkie te gesty mają za zadanie oszołomić kobietę, jednak w wielu przypadkach są to mało skuteczne metody.

Kobiece sztuczki

Kobiety stosują o wiele więcej sposobów, by oczarować mężczyznę. Owszem tak samo jak panowie, poprawiają włosy, wygładzają ubranie, kładą ręce na biodrach i wzmacniają kontakt wzrokowy poprzez intymne spojrzenie. To jednak nie wszystko, bowiem jest wiele gestów, które każdy z nas doskonale zna, ale nie do końca rozumie ich znaczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dla mnie niestety juz ta wiedza jest nieprzydatna 39 i pol :) na karku ale pokazalem ten artykol synowi moze mu sie przyda.
Podobalo mi sie wyjasnienie czemu kobiety uzywaja blyszczykow :D
pozd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe;). Dobry artykuł;)!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2007 23:02

No ladnie i teraz spac nie bede mogl :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam na stałe źrenice, jakbym był miłośnikiem amfetaminy. Chyba kocham wszystkich :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

cicho sza... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Nie martw się, Małgorzato. Jeszcze trochę tajemnic nam pozostało:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, do końca życia sobie nie wybaczę, że popełniłam taki tekst :( och jak mogła zdradzić wszystkie tak głeboko skrywane tajemnice :(
Wszystkie Kobiety świata - wybaczcie mi!!!!
:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

nawet kubek kawy zaczyna stanowić zagrożenie gdy zaczniecie po nim w zamyśleniu wodzić palcem :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maciek, to byłby bardzo krótki artykuł ;)
Agnieszko, racja, a najgorsze są długopisy i ołówki. Trzeba się odzwyczaić od pisania czymkolwiek, tylko klawiatura :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.