Facebook Google+ Twitter

Nasze grubiańskie dialogi

Niekulturalne dialogi nie są naszym narodowym wymysłem. Istniały od dawien dawna, ale były używane przez niższe warstwy społeczne. Obecnie dialogi te, są dopieszczane przez te najwyższe klasy, co powoduje pewne nieporozumienia.

Kraj ludzi, gdzie rzadko kto kogo słucha. Wszyscy natomiast mają wiele do powiedzenia z nadzieją, że wszyscy ich będą słuchali. I tutaj jest niesamowity paradoks. Wszyscy mówią i nikt nikogo nie słucha, bo każdy ma coś ważniejszego do powiedzenia. Ala jak wszędzie i tutaj są małe wyjątki, przy czym jest ich tak procentowo mało, że szkoda im poświęcać więcej uwagi w tym momencie.

Sztuka chamskiego dialogu przeradzającego się w chaos lub długi monolog jest doprowadzona do mistrzowskiego poziomu. Czy dialog zakończy się monologiem czy chaosem, zależy od chamstwa ich twórców. Każdy dialog jest wielką grą. Wygrywa ten, kto będzie autorem monologu. Gdy natomiast zawodnicy są w miarę równi i mają w sobie duży nadmiar chamstwa, dialog kończy się chaosem. Rzadkie są przypadki, ze dialog dobiega do końca bez fazy niekończącego się monologu przeplatanego falami chaosu. Gdy tak jednak się zdarzy, świadczy to, że rozmówcy są osobnikami, żyjącymi w oddaleniu od społeczeństwa. Niemający lub niesłuchający radia i telewizji. Media te wręcz zachęcają i uczą tego kunsztu dialogowego. Najwyżsi rangą politycy są jego mistrzami. Doprowadzili oni formę monologu na inny poziom metaforyczny niż kiedykolwiek ktoś inny. Tworzą oni nowe formy językowe, które zaledwie kilka dekad temu nie byłyby w ogóle zrozumiane. Mistrzowie ci włożyli wiele swojej energii w rozwój naszego języka. Dzięki nim tomy słownika języka polskiego rosną w niespotykanym dotąd tempie, przybierając na wadze i grubości.

Nie mogę nazwać chamskiego dialogu polskim dialogiem, bo podobne formy istnieją w innych krajach, gdzie jednak nie cieszą sie taką popularnością wśród narodu. Co sprawia, że zostaliśmy tak ogłupieni i kibicujemy tym zawodnikom? Czy oznacza to, że nawet w nas kibicach nie ma krztyny kultury?

Dlaczego tak kulturalni dziennikarze, zajmują się informowaniem nas o wynikach tych dialogów? Media są temu wszystkiemu winne, to one wypromowały chamski dialog i teraz już naród niczego innego od nich nie żąda, wręcz przeciwnie.

Upajamy się elokwentnymi monologami naszych politycznych chamskich wybawców i zadajemy sobie pytanie, czy to chamstwo weszło do wyższych sfer, czy te wyższe sfery zchamiały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ale , że tak jest to też nasza wina, bo akceptujemy to.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.01.2010 09:10

"Schamienie rozsiane" - to już prawdziwa pandemia! Poruszyłeś bardzo istotny problem, który niszczy nasze społeczeństwo i chwała Ci za to. I ta "ryba" - jak zwykle - psuje się od głowy!.... 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 100% zgadzam się zmoimi przedmówcami. Problem w tym, kto wyda ów przepis, skoro to leży w gestii polityków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem jeśli polityk zniża się do nieparlamentarnego języka powinen byc natychmiast odwołany, taki przepis o zdjęciu z funkcji państwowej powinen znaleźć się w ustawowym zapisie.
Bo z góry idzie przykład dla narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Nie da się ukryć w sieci jest mnóstwo grubiaństwa i dlatego właśnie miedia i politycy, którzy mają największą siłę przekazu powinny dać pozytywny przykład. A tego brakuje i nie mamy dobrego przykładu. Grubiaństwo stało się "Cool". Nie do zaakceptowania dla mie i dla wielu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja! Ale czy to tylko przypadłośc polityków? jak wiele jest chamskich zachowań dziennikarzy. Popatrzmy też, co dzieje się na roznych forach internetwych. Bezwgledne chamstwo, brak elemetarnej kultury, poszanowania choc w minimalnym zakresie adwesarzy, oszczerstwa, wyzwiska, wulgaryzmy. Swego czasu byl na ten temat znakomity artykul w "Polityce" pod tytulem bodaj "Ch@m w sieci ", ale tu moge sie mylić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.