Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30383 miejsce

Nasze listy roznoszą głodni listonosze

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2008-02-19 07:49

Trzech gdańskich listonoszy rozpoczęło wczoraj nietypowy protest. Każdy z nich odmawia przyjmowania posiłków, ale jednocześnie nie rezygnuje z roznoszenia listów.

Bartosz Kantorczyk przez cały poniedziałek nic nie jadł, ale listy roznosił / Fot. Polska Dziennik Bałtycki- Chcemy pokazać społeczeństwu, że dyrekcja Poczty Polskiej nie dba o nasze zdrowie - podkreśla Bartosz Kantorczyk, listonosz z Urzędu Pocztowego przy ul. Kartuskiej, który jest jednocześnie przewodniczącym kilkudziesięcioosobowej Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Poczcie Polskiej w Gdańsku. Chociażby dlatego, że teraz musimy nosić przy sobie więcej gotówki.

Listonosze, poza zwiększeniem bezpieczeństwa swojej pracy, domagają się poprawy jakości i terminowości usług, zwiększenia liczby pracowników eksploatacyjnych (listonosze, pracownicy w okienkach na pocztach i w rozdzielniach) w godzinach szczytu, a także podniesienia najniższego wynagrodzenia z 1,2 - 1,3 tys. zł do 2 tys. zł netto.

- Dyrekcja Poczty Polskiej zagroziła, że jeżeli ktoś weźmie udział w naszym proteście i przestanie pracować, zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy - mówi Kantorczyk. - Z tego powodu wielu moich kolegów się wycofało.
Inicjatywie Pracowniczej zarzuca się, że działa niezgodnie z prawem.- Związek ten zarejestrowany jest jako związek zawodowy, a nie zakładowy - podkreśla Jacek Przyborski, regionalny rzecznik prasowy Poczty Polskiej. - Oznacza to, że IP nie ma podstaw prawnych do reprezentowania innych pracowników, wchodząc w spór zbiorowy czy organizując strajk.

Listonosze zamierzają pracować, dopóki wystarczy im sił. W najbliższych tygodniach Inicjatywa Pracownicza planuje zorganizować pikiety przed budynkami dyrekcji w różnych miastach Polski. Będą też rozprowadzać ulotki informacyjne i spróbują nawiązać współpracę z innymi związkami zawodowymi. - W czwartek zostaną wznowione rozmowy przedstawicieli 45 związków zawodowych z dyrektorem generalnym Poczty Polskiej - zapowiada Przyborski.
(Agata Cymanowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda że rząd nieopatrznie prolonguję okres zdychania Poczty Polskiej. Można przecież było nie rozpościerać nad nią parasola ochronnego, tylko odciąć jednym cięciem , uwalniając usługi pocztowe. Z pożytkiem dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.