Facebook Google+ Twitter

"Nasze matki, nasi ojcowie" z nagrodą Emmy. Zwyciężył w kategorii miniserial

Kontrowersyjny serial "Nasze matki, nasi ojcowie" zdobył międzynarodową nagrodę Emmy w kategorii "Film telewizyjny/miniserial".

 / Fot. youtube/print screen"Nasze matki, nasi ojcowie" to niemiecki trzyczęściowy serial wojenny wyprodukowany przez telewizję publiczną ZDF. W Polsce serial pokazała TVP w czerwcu 2013 roku. Przed telewizorami zasiadło średnio 3,4 miliona widzów. Na tak duży wynik wpływ miały zapewne kontrowersje, które wywołuje niemiecki obraz.

W połowie października informowaliśmy, że serial ma duże szanse na zdobycie statuetki Emmy Award dla najlepszego serialu stworzonego poza USA.

Czytaj więcej: Serial "Nasze matki, nasi ojcowie" ma szansę na International Emmy Awards. Będzie najlepszym serialem na świecie?

Nagroda została wręczona w Nowym Jorku. Produkcja pokonała filmy z Brazylii, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Thomas Bellut tak skomentował sukces serialu: "Jest to dla nas wielki zaszczyt. Nasz film trafił do 100 krajów świata i w wielu z nich był pokazywany w najlepszym czasie oglądalności" - czytamy na rp.pl.

Dawno żadna zagraniczna produkcja nie wzbudziła tylu emocji, co "Nasze matki, nasi ojcowie". Największe oburzenie budzi fakt, w jaki przedstawiono Polaków walczących podczas II wojny światowej.

Przypomnijmy: Niemiecki serial ukazuje żołnierzy AK jako antysemitów i zbrodniarzy, a za zło wojny na równi z Niemcami odpowiadają inni - przede wszystkim Polacy. Z filmu wynika również, że nazistami nie byli Niemcy, ale "naziści", a oglądając serial można odnieść wrażenie, że typowy Niemiec w III Rzeszy był "naiwny i moralnie nienaganny".

Zobacz także: Christoph Waltz w nowym filmie o przygodach Bonda. Zagra czarny charakterWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.