Facebook Google+ Twitter

Nasze prawybory trwały do 19 października

Niemal trzy tygodnie temu, na łamach Wiadomości24.pl uruchomiliśmy przedwyborczy sondaż. Każdy mógł oddać swój głos na jeden z siedmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych i... wymyśloną przez nas Partię Internautów. Zabawa zabawą, mamy też jednak nadzieję, że uda się tu odwzorować przedwyborcze nastroje Polaków.

Nasze głosowanie było również okazją, by zainicjować akcję zbierania głosów pod obywatelskim projektem zmian w ordynacji wyborczej, pozwalającym Polakom w kolejnych wyborach głosować przez internet. Głosowanie przez internet to bezsprzecznie szansa na wyższą frekwencję, na lepsze oddanie faktycznych poglądów politycznych Polaków. Około 14 mln z nas ma dostęp do internetu, z tego ok. 10 mln to osoby mogące brać udział w głosowaniu. Do tego trzeba dodać kilka milionów rodaków przebywających na stałe lub czasowo w innych krajach. Nie zawsze mogą brać udział w wyborach, internet pozwoliłby im pozostać pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju.

Jak głosowaliśmy?

Nasz system pozwalał głosować po podaniu adresu mailowego, stosowaliśmy jeszcze jedno zabezpieczenie, by wynik sondażu-zabawy nie został zmanipulowany przez zwolenników jednej partii. Na bieżąco podawane były wyniki dla poszczególnych komitetów wyborczych, które zarejestrowały komitety we wszystkich okręgach. Wynik podany był w procentach. Dziś, 19 października podajemy ostateczną liczbę głosów oddanych podczas trwania naszej akcji. Niebawem ogłosimy też wyniki konkursu na najlepszą, wyborczą relację reporterską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Tylko, że to wszystko wcale nie jest reprezentatywne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2007 02:03

Głosuję na Internautów. Człowiekiem roku nie był Gates, ani Bush, ani nawet Bin laden, tylko lustro, czyli cała społeczność twórców sieci. Czy wiecie, że wszyscy współtworzymy światowy Internet?... Przyczyniamy się do jego rozwoju albo też degeneracji. To wszystko od nas zależy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja jeszcze nie zagłosowałem bo sądze, że sytuacja jest patowa ;-) jedno jest pewne Olekowi mówię od lat NIE ;-) morda nasza ;-) może Waldek ? ;-) nawet angielskim włada , się chłopak wyrobił ;-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

a no i ja też zagłosowałem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagłosowałam.
NIE głosowaniu przez Internet!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi wyskakuje Błąd: Wystąpił problem z weryfikacją Twojego głosu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki wielkie. Nawet nie pytam na kogo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tez oddałem swój głos +

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja nawet już oddałem swój głos (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

plusior;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.