Facebook Google+ Twitter

Nasze świeckie pocztowe święta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-04-15 10:45

Święta, święta i po świętach – każdy zna to popularne porzekadło. Traci ono zdecydowanie na znaczeniu dzięki Poczcie Polskiej S.A. Przez opieszałości naszego narodowego pocztyliona, święta mamy o wiele dłuższe. Brawa za wynalazek do rozpowszechnienia na całym świecie.

Nowy patent poczty, to przedłużanie świąt. Fot. AKPAŚwięta, święta i po świętach - każdy zna to popularne zwyczajowe porzekadło. Traci one zdecydowanie na znaczeniu dzięki Poczcie Polskiej S.A., używając fachowej terminologii – naszemu sprawdzonemu monopoliście na rynku usług pocztowych do 50 gram. Dzięki przemiłym pracownikom Poczty Polskiej święta znacznie nam się wydłużają. Chwała im za to, że tak dbają o naszą kondycję psychiczną, przedłużając świąteczną atmosferę. Na naszych oczach rodzi się nowa świecka tradycja. Właśnie teraz, w kilkanaście dni po świętach wielkanocnych mamy w skrzynkach pocztowych wysp kartek świątecznych. Spokojnych Świąt życzy nam koleżanka z Krakowa, mokrego dyngusa kolega z Białegostoku, smacznego jajka ciotka z Inowrocławia, rodzinnej atmosfery babcia z Wołomina.

Ta świecka tradycja dotyczy również świąt Bożego Narodzenia, a najwięksi szczęściarze otrzymują kartki bożonarodzeniowe właśnie na Wielkanoc. Polscy pocztowcy mogliby opatentować swój pomysł na wydłużanie świąt i poprawianie narodowi nastroju. Dodatkowo powinni zostać sowicie nagrodzeni za nieudolność przez konkurencję. Wysokie nagrody muszą ufundować portale internetowe czy zarządy firm telekomunikacyjnych. Tam jakoś znają się na kalendarzu i orientują się, na jakie dni przypadają święta. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest fakt, że generalnie jakość wszelkiego typu usług w Polsce zdecydowanie się poprawia, a jedynym wyjątkiem obniżającym loty jest właśnie Poczta Polska S.A. Nawet nieszczęsne koleje polskie na tle dokonań poczty zdają się działać o wiele sprawniej. Poczta Polska zdaje cofać się w rozwoju, gdyż funkcjonowała bardziej wydajnie nawet w okresie znienawidzonej
komuny.

Nim pracownicy poczty przystąpią do kolejnych generalnych strajków o podwyżki radzę sprawdzić jakość oferowanych usług i zastanowić się czy nie należy zdecydować się raczej na obniżki. Zarząd też mógłby przemyśleć sprawy organizacyjne i zastanowić się czy uzasadnienie pobiera wynagrodzenia za takie zarządzanie instytucją, a konkluzją jak sądzę powinno być podanie się do dymisji. Nie wiem też czy kiedykolwiek uda się przekonać nielicznych wiernych klientów o sensowności wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych. Może jednak prościej wysłać smsa, ten na pewno dojdzie na czas, czego sobie i Państwu życzę na następne święta. Urzędnikom z Poczty Polskiej pozostanie narzekanie, że powstał internet oraz wynaleziono komórki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystko, co w nazwie ma POLSKA czy PAŃSTWO, coraz częściej staje się przedmiotem dyskusji społeczeństwa...tylko szkoda, że nie mówimy w samych superlatywach;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.