Facebook Google+ Twitter

Nasze zdrowie w reklamie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-20 09:20

Kto z nas, słuchając w radiu lub oglądając w telewizji reklamy promujące suplementy diety czy kosmetyki, zastanawia się ile jest w nich prawdy? Jestem uczulony na reklamy w tych dziedzinach. Po nitce, do kłębka.

Fitness wykonywany w Hollywood. www.wikipedia.org / Fot. ShustovReklama zawładnęła niemal wszystkimi dziedzinami naszego współczesnego świata. Specjaliści policzyli, że gdyby cofnąć czas 25 lat i wrócić do rzeczywistości, w której nie ma reklamy, współczesne radio i telewizja przestałyby istnieć. Nasuwa się wniosek: jak potężna jest siła reklamy? Ale to zbyt daleko idący wniosek. Potężne są tylko pieniądze i lobby, za którymi stoi reklama.

Ostatnio - z racji mojego nowego zawodu - zajmuję się szczególnie reklamą suplementów diety.
Na pewno wielu słyszało lub widziało tę z podobno skutecznym specyfikiem, jakim ma być Slim Fast czy Aqua Slim. I nic nie byłoby szczególnego w tych reklamach, normalna dla wielu produktów podawana półprawda lub ewidentne kłamstwo, gdyby nie wstęp do reklamy Slim Fast.

"Słyszałaś? Instruktorzy fitness w Polsce tracą masowo pracę, a kluby są zamykane! To dzięki naszemu specyfikowi". Prawdą jest, że często potwierdza się stwierdzenie, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Może dlatego teraz jestem bardziej wyczulony na tego rodzaju brednie. Zastanawiam się, jak bogate lobby musi stać za tymi reklamami, by móc sobie pozwolić na jawne łamanie prawa. Rzecznicy: konsumenta i rzecznik praw obywatelskich milczą. A ja zacząłem zbierać anty lobby, by móc wystąpić z pozwem sądowym przeciwko takim reklamodawcom.

Nasze prawo bowiem zabrania posługiwać się kłamstwem w reklamie. Jest zupełnie odwrotnie, niż sugeruje ta reklama, i to w trzech wymiarach. Instruktorzy sportu i rekreacji są obecnie najbardziej poszukiwani w całej Polsce, kluby fitness pojawiają się jak grzyby po deszczu, a Slim Fast jest po prostu zwykłą ściemą. Zapytacie: dlaczego więc się martwię i podnoszę ten problem? Otóż robię to w imię prawdy i poszanowania prawa. W wielu dziedzinach życia, w naszej codzienności spotykamy się z aktami omijania, obchodzenia, czy wręcz łamania prawa i niestety coraz rzadziej dochodzi z tego tytułu do społecznych protestów. Zanika wrażliwość na szeroko rozumiane poszanowanie prawa.

Nie bierze się to z niczego, ale to temat na szerszą i bardziej polityczną dyskusję - wszak ryba psuje się od głowy... Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu prawda w życiu publicznym i poszanowanie prawa do dyskusji i poparcia tworzącego się ruchu przeciwko potężnym lobby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 21:12

Zapraszam jutro na drugą część tego artykułu, poruszę w nim typowe ćwiczenia aerobowe na redukcję tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam :)
Dziękuję za oceny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 21:06

Dobrze Izo napisałaś...umiarkowany ruch! Wobec wszelkich ćwiczeń też narosło wiele mitów i za bardzo ludzie uwierzyli że siłownia załatwi za nich wszystko wszystko:)
Gdzieś kiedyś usłyszałam że reklamują się tylko niechodliwe środki a reszta to jednak i na szczęście ......zależy tylko od nas:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 20:45

Cieszę się, że nareszcie ktoś na W24 to zauważył, pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam że taką kłamliwą reklamę akceptują tylko ludzie wygodni, którzy chcą na kogoś lub na coś zrzucić całą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia.
Każdy myślący człowiek wie dobrze, że nie ma "złotych środków" na poprawę zdrowia i sylwetki, tylko systematyczny umiarkowany ruch zapewni nam to ... co obiecują reklamy z kolorowych opakowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.