Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15488 miejsce

Natalia Partyka niepełnosprawnym sportowcem roku 2008!

Wczoraj w warszawskim Centrum Olimpijskim odbyła się Gala Sportu Niepełnosprawnych 2008. Przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" wybrali najlepszą dziesiątkę sportowców niepełnosprawnych w 2007 roku.

Anna Maria Jopek wraz z zespołem. / Fot. Marcin ChilińskiGala rozpoczęła sie nietypowo, ponieważ na samym początku wystąpiła gwiazda wieczoru, czyli Anna Maria Jopek.

Na galę przybyli m.in. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu stylem motylkowym z 2004 roku, Kazimierz Kowalczuk, wiceprezes PKOL do spraw sportów zimowych oraz Andrzej Supron, mistrz świata i Europy w zapasach. Galę prowadził Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz Maciej Iwański, komentator sportowy. Organizatorzy jeszcze mieli w zanadrzu dwie niespodzianki. Pierwszą był występ zespołu "Światła Miasta", a drugim pokaz tańca towarzyskiego. Oczywiście po wszystkim nie mogło zabraknąć bankietu.

Dwójka prowadzących galę, Maciej Iwański oraz Tadeusz Sznuk. / Fot. Marcin ChilińskiPrzedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" zdecydowali, że najlepszym sportowcem niepełnosprawnym w 2007 roku została tenisistka stołowa, Natalia Partyka. Drugie miejsce przypadło Joannie Mendak, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Sławomir Szymański. Najlepszym trenerem roku został Wojciech Ikowski, który opiekuje się lekkoatletami. Najlepszą imprezą roku zostały uznane Mistrzostw Europy oraz Puchar Świata w szermierce na wózkach, które dobyły się w stolicy Polski. Statuetkę odebrał prezes klubu warszawskiego, Tadeusz Duński.

Oto pełna klasyfikacja:

1. Natalia Partyka - Zawodniczka Startu Wejcherowo. Mistrzyni olimpijska w tenisie stołowym z 2004 roku. Jest także wielokrotną medalistką mistrzostw Świata i Europy. Tenisistka stołowa zdobyła ostatnio trzy medale ME, które dobyły się w Słowenii w 2007 roku w konkurencji open, indywidualnie i drużynowo.

2. Joanna Mendak - Pływaczka Startu Białystok. Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Zdobyła złoty medal w igrzyskach paraolimpijskich w 2004 roku. W 2007 roku zdobyła na mistrzostwach Świata niewidomych i niedowidzących w Sao Paulo trzy złote medale i jeden srebrny medal.

3. Sławomir Szymański - Zawodnik Startu Wrocław. Startuje w konkurencji - podnoszenie ciężarów, a dokładnie w wyciskaniu sztangi w leżeniu na ławce. W 2007 roku w Kavali zdobył mistrzostwo Europy w kategorii 52 kg seniorów i juniorów. Ustalił także podczas tej imprezy rekord Europy i świata juniorów.

4. Alicja Bukańska - Zawodniczka Startu Gorzów Wielkopolski. Wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach Polski w łucznictwie. W 2007 roku wystrzelała sobie mistrzostwo świata w pozycji stojącej.

5. Wojciech Kosowski - Zawodnik Startu Białystok. Wielokrotnie był jednym z najlepszych strzelców na mistrzostwach Polski. Na mistrzostwach Europy w 2007 roku zdobył złoty medal w konkurencji pistolet pneumatyczny.

Wręczanie statuetki Alicji Fiodorow przez Kazimierza Kowalczuka. / Fot. Marcin Chiliński6. Mateusz Michalski - Zawodnik startu Poznań. Niewidomy lekkoatleta jest liderem światowego rankingu w biegach na 100 i 200 metrów po sezonie 2007.

7. Dariusz Pender - Zawodnik Szkolnego klubu "Konstancin". Szermierz jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Europy, świata oraz Igrzysk Paraolimpijskich. W 2007 roku w ME w szermierce na kółkach zdobył cztery brązowe medale.

8. Jolanta Pawlak, Piotr Majka - Zawodnicy startu Szczecin. Wioślarze zdobyli w 2007 roku brązowy medal na MŚ.

9. Alicja Fiodorow - Zawodniczka Startu Radom. Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski w lekkoatletyce. W 2007 roku zdobyła w biegach na 100 i 200 metrów złote medale na Światowych Igrzyskach IWAS.

10. Dorota Janowska i Piotr Iwanicki - Reprezentanci klubu "Swing-Duet" Łomianki. Trzykrotni mistrzowie świata w tańcu integracyjnym na wózkach. W 2007 roku zdobyli ME w tańcach latynoamerykańskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna dziewczyna z Natalii. Miałem przyjemność z nią chodzić do liceum i naprawdę sympatyczna jest. Dobry artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.