Facebook Google+ Twitter

Natalia Przybysz wystąpi w Łódzkiej Wytwórni

Natalia Przybysz znana szeroko jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B – Sistars. Wystąpi 30 października w łódzkim klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29.

 / Fot. Materiał prasowyPo zawieszeniu Sistars działała głównie jako Natu; stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. Wydała dwa albumy: „Natu & Envee – Maupka comes home” i „Gram Duszy”. Była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyk (w kategorii wokalista roku i album reggae i r&b). Album „Gram Duszy” spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce, a twórczość Natalii porównywano do najlepszego soulu zagranicznego.

W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie. Latem 2012 stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej.
Wg redaktorów „Jazzsoul” przedpremierowa trasa koncertowa „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 roku. Miłe słowa, uznanie i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz, jak i miłośników utworów Janis Joplin, pozwalające cieszyć się z tak doskonałego odbioru , przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 płyty „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”.

Była ona inspiracją do stworzenia najnowszego krążka artystki „Prąd”, który osiągnął status złotej pyty. W 2015 roku artystkę wyróżniono Fryderykiem w dwóch kategoriach – Album Roku za płytę „Prąd” i utwór roku – za piosenkę „Miód”. Została także nominowana do nagrody TVP Kultura – „Gwarancje Kultury”.

Utworów z tej płyty będzie można posłuchać w Wytwórni 30 października.
Dla artystki punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z wydawnictwa „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Natalia kontynuuje przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. – Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić - opowiada.

- Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę, są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne. Powstają pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówi wokalistka, która jest też autorką wszystkich tekstów na nowej płycie.Nowy album to muzyka z pogranicza bluesa i soulu, zakorzeniona zarówno w amerykańskiej tradycji obu gatunków, jak i otwarcie nawiązująca do klasyki polskiego bluesa i rocka z lat 60. i 70.

Bilety:

30 zł z – ulgowe
35 zł – normalne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.