Facebook Google+ Twitter

Natalli-Świat: Rząd Tuska przypisuje sobie zasługi poprzedników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-19 19:52

Dokonania rządu skrytykowało Prawo i Sprawiedliwość. Posłanka Aleksandra-Natalli-Świat powiedziała, że gabinet przypisuje sobie zasługi poprzedników w uchronieniu Polski przed kryzysem gospodarczym.

Posłanka przypomniała, że plan antykryzysowy został wypełniony w znikomej części przy wzrastającym bezrobociu. Podkreśliła też, że wbrew zapowiedziom dotyczącym ułatwień dla przedsiębiorców, wprowadzono nowe utrudnienia.

Aleksandra Natalli-Świat wymieniała po kolei resorty, które nie realizują swoich zapowiedzi. Podkreśliła, że Ministerstwo Infrastruktury podpisuje umowy na budowę dróg, ale autostrady nie powstają. Mówiąc o resorcie skarbu, przypomniała o zgodzie polskiego rządu na likwidację przemysłu stoczniowego, która kosztowała pół miliarda złotych. Minister zdrowia dostało się za ogłaszanie kolejnych planów ratowania zadłużonych szpitali, a minister Julii Piterze za nieskuteczność.

Natalli-Świat podkreślała, że mimo szczycenia się przez rząd postawieniem Jerzego Buzka na czele europarlamentu, Polacy przegrywają starania o obsadę ambasad Unii, a gabinet Donalda Tuska godzi się na wieloletnią umowę z Gazpromem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.