Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

757 miejsce

Natascha Kampusch oskarża austriacką policję

Natascha Kampusch, ofiara porwania, oskarża austriacką policję o niekompetentne działania podczas jej poszukiwań bezpośrednio po porwaniu i w ciągu ponad ośmiu lat jej niewoli.

Screen ze strony www.natascha-kampusch.at / Fot. www.natascha-kampusch.atNatascha Kampusch oskarża policję w Austrii o niedopełnienie obowiązków podczas pierwszych tygodni jej uprowadzenia i podczas ponad ośmiu lat jej niewoli. - Nie robię tego dla pieniędzy, ale dla sprawiedliwości - powiedziała 19-latka w specjalnym programie w austriackiej telewizji ORF2.

Porwana przed 9 laty Kampusch twierdzi, że rzeczą naturalną powinno być szukanie przez policję osoby zaginionej. Tym samym nawiązała do zachowania austriackich funkcjonariuszy i kryminologów, którzy kilka tygodni po zniknięciu dziewczyny zakończyli jej poszukiwania i zamknęli sprawę, uznając, że Kampusch została zamordowana. - Metody poszukiwań mnie, jak i sprawcy mojego zniknięcia, były niewybaczalne - dodaje wiedenka.

Również matka Kampusch, Brigitte Sirny, domaga się zadośćuczynienia za ponad osiem lat "straconych", kiedy los córki był jej nieznany. - W nocy wszystko mi się przypomina i wraca myśl, że to wszystko mogło się skończyć inaczej - zwierzyła się austriackiej telewizji.

Natascha Kampusch została porwana jako 10-latka w 1998 roku w Wiedniu, w drodze do szkoły. Porywaczem okazał się 36-letni technik telewizyjny Wolfgang Priklopil, który przetrzymywał dziewczynę przez ponad osiem lat w piwnicy swojego domu pod Wiedniem. W sierpniu 2006 roku Kampusch udało się uciec, korzystając z nieuwagi porywacza, który chwilę później popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Źródło: strona internetowa austriackiego radia ORF.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ewelina Zawadzka
  • Ewelina Zawadzka
  • 21.02.2011 16:52

ludzie ale macie pytania jak wytrzymała? a co miała sie połozyc i wołac o smierć.Miała jedzenie miała picie to żyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ANDRZEJ
  • ANDRZEJ
  • 05.12.2010 23:24

LIPA

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie na tym polega całe "piękno" tej historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus :) Jak Ona wytrzymała tyle lat w piwnicy?/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.