Facebook Google+ Twitter

Natascha Kampusch rok po odzyskaniu wolności

Wczoraj, 2 października o 12.10 w niemieckiej telewizji 3sat został wyemitowany reportaż o Nataschy Kampusch, nastolatce, która w 1998 roku, jako dziesięciolatka, została porwana przez psychopatę w Wiedniu i przez osiem lat przetrzymywana w piwnicy jego domu. Rok temu udało jej się odzyskać wolność.

Film "Natascha Kampusch, Ein Jahr Danach" (Rok Póżniej) trwał 50 minut, składał się z wywiadu, którego Kampusch udzieliła niedawno dziennikarzowi austriackiej telewizji ORF, Christophowi Feursteinowi, oraz kadrów z podróży ofiary porwania do Barcelony.

Natascha Kampusch opowiadała swemu rozmówcy o życiu na wolności, o ludziach od których uczy się normalnego życia i którym nie udziela autografów mówiąc, że nie jest żadną gwiazdą Hollywood. Opowiadała o swoich planach na przyszłość - maturze, która jest tuż tuż. Opowieść dotyczyła również książki, którą napisała jej matka Brigitte Sirny o przeżyciach podczas ośmiu lat nieobecności córki, oraz porywacza - jako osoby, która nie interesowała się kulturą i sztuką. Z drugiej strony, z jej ust padły ciepłe słowa o Barcelonie, architekturze Gaudiego, morzu, w którym się kapała i mieszkańcach Barcelony, jak stwierdziła, innych pod każdym względem od Wiedeńczyków.

W części reportażowej mogliśmy zobaczyć, jak słynna Austriaczka przechadza się po Barcelonie, fotografuje i kameruje różne osobliwości tego miasta. Jak uczy się jeździć samochodem i strzelać z łuku do tarczy. Również jak odpowiada na pytania towarzysza podróży, który rejestruje na przenośnej kamerze wszystkie jej - nie zawsze poważne - wypowiedzi.

Program "Rok później" pokazał ciągłą próbę przystosowania ofiary porwania do rzeczywistości. Jak pokazał reportaż na 3sat, powrót po ośmiu latach spędzonych w ciemnej piwnicy do normalności jest wciąż dla niej trudny, ale coraz łatwiejszy z czasem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.