Facebook Google+ Twitter

NaTemat.pl - nowy serwis Tomasz Lisa? Otwarcie już 22 lutego

Szumnie zapowiadany serwis Tomasza Lisa wzorowany na Huffington Post, miał zostać uruchomiony na początku 2012 roku. Czy chodzi o stronę NaTemat.pl, która wystartuje 22 lutego?

Zrzut ekranu z jeszcze niedziałającej strony NaTemat.pl / Fot. natemat.plTomasz Lis jeszcze w listopadzie poprzedniego roku zapowiadał, że stworzy stronę na wzór "Huffington Post". Wygląda na to, że serwis NaTemat.pl może być właśnie stroną byłego naczelnego tygodnika "Wprost".

Tomasz Lis krytykował media internetowe w Polsce, które podają nagłówki "robiące czytelnika w balona". Zapowiedział stworzenie własnego serwisu, podkreślając fakt, że internet "to coraz ważniejsze medium dla młodego pokolenia".

Wydawało się, że wspomnianą witryną może być PoProstu.pl, ale tam trafiamy jedynie na komunikat "Apache is functioning normally".

Co ciekawe, w internecie możemy już znaleźć inny serwis "NaTemat" - NaTemat.com.pl. Możemy tam uzyskać różnego rodzaju porady. 22 lutego przekonamy się, czy strona NaTemat.pl to szumnie zapowiadany projekt Tomasza Lisa.

Przemysław Pająk poinformował, że strona NaTemat.pl jest "pewniakiem". Inaczej mówiąc: będzie to rzeczywiście serwis Tomasza Lisa.

Strona ma odbiegać od witryn typu "Onet.pl", "wp.pl" itp. Pająk określa ją jako polski Huffington Post z klimatem TVN24 w połączeniu z mediami tworzonymi przez NextWebMedia. Wygląd ma być surowy. Lis podkreślił że najważniejsza dla niego jest jakość, ale nie pogardzi "kliknięciami". Były naczelny "Wprost" nie ujawnił póki co logotypu.

Dodatkiem do wszystkiego będą tzw. Blogi VIP - na stronie znajdą się odnośniki do blogów znanych osób. Spider's Web wymienia tu m.in. Justynę Kowalczyk, Nergala oraz Włodzimierza Cimoszewicza. "Stawiamy na poszerzoną informację. Nie będziemy przepisywać z PAPu. Jeśli nie będziemy mieli własnych informacji na temat informacji, to nie będziemy jej publikować w ogóle" – tłumaczył Tomasz Machała. System komentarzy ma opierać się na użyciu Facebooka.

Lis chce postawić na "prestiż treści". Reklam ma nie być wcale lub bardzo ograniczona liczba. Były dziennikarz TVN chce zawojować polski internet, serwując "NaTemat.pl", jako swoisty butik wśród innych serwisów informacyjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ewa Pucylo
  • Ewa Pucylo
  • 22.02.2012 14:58

od ponad roku funkcjonuje swietny portal internetowe Nowy Ekran propolski, swietne komentarze, artykuly z ktorych mozna sie czegos dowiedziec, porta Lisa bedzie zbiorem TVN 24, SLD,PO i "salonu"
furory ten portal nie zrobi, moze nawert zniknie

Komentarz został ukrytyrozwiń
bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 16.02.2012 16:13

Też jest się czym podniecać. Żeby to jeszcze Lis był wybitnym dziennikarzem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.