Facebook Google+ Twitter

NATO bez Ukrainy

Wiktor Janukowicz oświadczył, że Ukraina nie chce już być członkiem NATO. Sojusz nie ukrywa zdziwienia, ponieważ poprzedni prezydent robił wiele, by Ukraina została jednak 29. członkiem organizacji.

„Nie jesteśmy gotowi do członkostwa w NATO” - to słowa prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowicza. Zapewnił przy tym, że jego kraj będzie kontynuował współpracę z sojuszem. Ta deklaracja wprawiła szefostwo NATO w zdumienie. Zastępca Sekretarza Generalnego przypomniał, że Ukraina od roku realizuje program na rzecz wejścia do sojuszu. Jego zdaniem deklaracja Janukowicza jest bezprecedensowa.

Wypowiedź prezydenta nie powinna jednak dziwić. Janukowicz nie ukrywa swoich prorosyjskich sympatii, a NATO powstało jako obrona przed ewentualnym atakiem ZSRR. Poprzedni prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko uważał, że członkostwo w sojuszu to jedyna gwarancja bezpieczeństwa dla Ukrainy.

źródło: Superstacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dlatego Juszczenko został otruty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.05.2010 20:43

Cóż... Płakać nie będę z tego powodu:) Przyczyny takiej możemy się jedynie domyślać, gdyż Ukraina ma jeszcze nie uregulowane sprawy z flotą czarnomorską - http://www.rp.pl/artykul/26,467853_Flota_Czarnomorska_dzieli_Ukraine.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż my na to poradzimy, że Ukraina nie jest jeszcze gotowa na Nato... 5+ za ważną notkę informacyjną :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.