Facebook Google+ Twitter

NATO chce wznowić kontakty z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-26 15:35

NATO planuje wznowienie oficjalnych kontaktów na najwyższym szczeblu z Rosją. To jedno z ustaleń spotkania ambasadorów Sojuszu Północnoatlantyckiego z ich rosyjskim odpowiednikiem - powiedziała rzeczniczka NATO Carmen Romero.

Kontakty Sojuszu z Moskwą zostały częściowo zawieszone po rosyjskiej interwencji w Gruzji i odbywały się tylko nieformalne rozmowy.

W najbliższych tygodniach ma dojść do oficjalnego już spotkania sekretarza generalnego NATO z przedstawicielami rosyjskich władz. Na razie nie wiadomo z kim ma rozmawiać Jaap de Hoop Scheffer, ani kiedy dokładnie odbędzie się narada. Jednak decyzja o konieczności zorganizowania takiego spotkania już zapadła. Zatem po kilku miesięcznej przerwie NATO wznawia relacje z Rosją. Nie oznacza to jednak, jak mówią dyplomaci i wojskowi w kwaterze głównej, że Sojusz akceptuje działania Rosji na Kaukazie, czy grożenie innym państwom, w tym Polsce, wycelowaniem rakiet, za zgodę na lokalizację amerykańskiej tarczy antyrakietowej. NATO przyznaje, że musi współpracować z Moskwą chociażby po to, by przez terytorium Rosji zapewnić transport sprzętu do Afganistanu i zaopatrzenia dla wojsk. Zbieżne interesy obejmują też walkę z terroryzmem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.