Facebook Google+ Twitter

NATO: działania Rosji zagrożeniem integralności Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 18:31

NATO uważa, że ostatnie deklaracje i działania Rosji naruszyły integralność terytorialną Gruzji. Rzecznik Sojuszu Północnoatlantyckiego James Appathurai skomentował w ten sposób plany Moskwy dotyczące wysłania dodatkowych sił do Abchazji i Osetii Południowej, zbuntowanych republik gruzińskich.

Rosja twierdzi, że zwiększa siły, by chronić swoich obywateli, bo Gruzja przygotowuje operację wojskową w separatystycznych prowincjach. Władze w Tbilisi zaprzeczają i nazywają działania Rosji nieodpowiedzialnymi. Sojusz obserwuje sytuację z niepokojem - mówił rzecznik NATO. Dodał, że retoryka stosowana przez Moskwę zwiększa napięcie w regionie i może doprowadzić do eskalacji konfliktu. James Apparthurai powiedział, że Sojusz nie ma na razie potwierdzenia o przemieszczeniu sił zbrojnych po żadnej ze stron.

Gruzja, która liczy na członkostwo w NATO, otrzymała jednomyślne poparcie ze strony krajów członkowskich dla swej integralności terytorialnej. Rzecznik Sojuszu podkreślił, że NATO nie zaakceptuje żadnych działań, które będą naruszać suwerenność Gruzji.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja NATO Gruzja


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.