Facebook Google+ Twitter

NATO koncentruje wojska przy granicy Pakistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 08:21

Koncentracja wojsk NATO przy granicy afgańsko-pakistańskiej w rejonie północnego Waziristanu wywołała wrzenie wśród przygranicznych społeczności plemiennych Pakistanu.

Przedstawiciele armii pakistańskiej uspokajają jednak, że są to rutynowe przegrupowania wojsk sojuszniczych w Afganistanie i jak na razie nie odnotowano prób przekroczenia przez nie granicy. Przedstawiciele społeczności plemiennych pogranicza afgańsko-pakistańskiego twierdzą, że po stronie afgańskiej zgromadzono znaczne siły wojsk NATO, operujących w Afganistanie.

Oddziały te wyposażone są w czołgi, pojazdy opancerzone oraz inną broń ciężką. Podczas konferencji prasowej w nadgranicznym mieście Miranshah przedstawiciele lokalnych społeczności plemiennych ostrzegli, iż w razie wejścia wojsk NATO na tereny plemienne Pakistanu miejscowa starszyzna wystawi trzymilionową armię wojowników.

Tereny północnego i południowego Waziristanu uważane są za obszary, na których chronią się talibowie i zwolennicy Al-Kaidy, walczący w Afganistanie z siłami międzynarodowej koalicji oraz władzą prezydenta kraju Hamida Karzaja. Zarówno Karzaj, jak i wojskowi amerykańscy, dowodzący operacjami w Afganistanie, ostrzegali ostatnio, że w pościgu za ekstremistami mogą zaatakować cele na terytoriach plemiennych Pakistanu. Władze tego kraju stanowczo odrzucają tego typu rozwiązanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.