Facebook Google+ Twitter

NATO: Koniec nocnych przeszukań w domach Afgańczyków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 12:10

NATO-wscy żołnierze nie będą już prowadzić nocnych przeszukań domów w Afganistanie. Dyrektywę zakazującą takich praktyk wydał dowódca wojsk Sojuszu w tym kraju, generał Stanley McChrystal.

To odpowiedź na kolejne fale krytyki pod adresem obcych wojsk stacjonujących w Afganistanie. Zgodnie z decyzją generała McChrystala, żołnierze mają zaprzestać nocnych przeszukań domów. W wyjątkowych wypadkach będzie to możliwe, ale tylko wtedy, gdy do domu pierwsi wejdą afgańscy żołnierze. "W miejscowej kulturze dom jest dla Afgańczyka czymś więcej, niż tylko jego miejscem zamieszkania" - napisano w dokumencie.

Jak informują agencje, dyrektywa powstała już pod koniec stycznia, ale dopiero teraz jej fragmenty ujawnili NATO-wscy generałowie. W ubiegłym roku Stanley McChrystal nakazał z kolei do minimum zmniejszyć liczbę nalotów na domniemane kryjówki talibów. Wszystkie te decyzje mają ograniczyć liczbę cywilów, którzy giną w afgańskiej wojnie, a co za tym idzie, zwiększyć poparcie mieszkańców dla wojsk NATO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.