Facebook Google+ Twitter

NATO potwierdza: W afgańskim nalocie nie zginął ani jeden cywil

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-04 17:27

Sojuszu Północnoatlantycki potwierdza, że w nalocie lotniczym w północnym Afganistanie ucierpiała także ludność cywilna. Sekretarz generalny NATO zapowiedział przeprowadzenie dokładnego śledztwa.

Wcześniej o konieczności rzetelnego dochodzenia mówili niektórzy unijni ministrowie spraw zagranicznych na nieformalnym spotkaniu w Sztokholmie.

Celem nalotu była grupa talibów, która uprowadziła cysternę z benzyną. Przedstawiciele Sojuszu poinformowali, że zginęło 56 bojowników. Według informacji sił NATO-wskich, po ataku także wielu cywilów zostało przewiezionych do lokalnych szpitali. Szef brytyjskiej dyplomacji David Milliband powiedział, że dogłębne śledztwo powinno wyjaśnić co dokładnie się zdarzyło, by można było uniknąć podobnych błędów w przyszłości.

Afganistan to jeden z głównych tematów narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Sztokholmie. Mają oni rozmawiać o większym zaangażowaniu Unii Europejskiej w tym kraju. Brytyjski minister mówił przed spotkaniem, że sytuacji nie uda się ustabilizować wyłącznie wojskowymi metodami, potrzebne jest większe finansowe wsparcie na odbudowę kraju, a także pomoc w szkoleniu afgańskich sił bezpieczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.