Facebook Google+ Twitter

NATO w Gdańsku rozmawia o uzbrojeniu morskim

W gdańskim Amber Expo do czwartku potrwa międzynarodowa konferencja „MAST 2013 EUROPE”. Towarzyszy jej wystawa uzbrojenia morskiego. To pierwsze takie spotkanie grupy NATO w Polsce.

Wystawa towarzysząca MAST 2013 EUROPE. / Fot. Ł. Boguszewski (MW RP)Wystawa systemów morskich i technologii towarzyszy rozpoczętej wczoraj międzynarodowej konferencji Maritime Systems and Technologies - MAST 2013 EUROPE. Bierze w niej udział ponad 60 wystawców, którzy przedstawiają szeroką gamę sprzętu, wyposażenia i technologii reprezentujących większość sfer działalności na morzu, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo morskie. Zostaną zaprezentowane dwa okręty: polski okręt rakietowy ORP „Piorun” oraz szwedzka korweta rakietowa HSwMS „Nyköping”.

MAST 2013 EUROPE to jedno z największych na świecie forum wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w przyszłości. Konferencję otworzył dowódca Marynarki Wojennej, admirał floty Tomasz Mathea. Przewidziano wystąpienia ponad 40 prelegentów z 14 państw zrzeszonych w NATO. Zostaną omówione możliwości rozwoju sił morskich i technologii, które mogą mieć wpływ w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na wszystkich akwenach morskich.

W Gdańsku odbędzie się również 109. spotkanie grupy NATO Naval Armaments Group (NNAG). Spotkanie grupy NNAG odbywające się po raz pierwszy w Polsce da możliwość do zaprezentowania narodowych osiągnięć w dziedzinie uzbrojenia morskiego. Będzie to także do wymiany informacji w dziedzinie najnowszych osiągnięć i kierunków rozwoju uzbrojenia morskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trafny wybór okrętów. Nowoczesne korwety to stosunkowo tania, ale pod pewnymi warunkami niezwykle skuteczna klasa jednostek pływających mających za zadanie bronić wybrzeży i działalnoóci gospodarczej na małych, zamkniętych morzach. W przeciwieństwie do przestarzałych amerykańskich krążowników, przekazywanych sojusznikom trzeciej kategorii, bo to korzystniejsze finansowo od ich złomowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.