Facebook Google+ Twitter

NATO w Gdańsku rozmawia o uzbrojeniu morskim

W gdańskim Amber Expo do czwartku potrwa międzynarodowa konferencja „MAST 2013 EUROPE”. Towarzyszy jej wystawa uzbrojenia morskiego. To pierwsze takie spotkanie grupy NATO w Polsce.

Wystawa towarzysząca MAST 2013 EUROPE. / Fot. Ł. Boguszewski (MW RP)Wystawa systemów morskich i technologii towarzyszy rozpoczętej wczoraj międzynarodowej konferencji Maritime Systems and Technologies - MAST 2013 EUROPE. Bierze w niej udział ponad 60 wystawców, którzy przedstawiają szeroką gamę sprzętu, wyposażenia i technologii reprezentujących większość sfer działalności na morzu, mających wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo morskie. Zostaną zaprezentowane dwa okręty: polski okręt rakietowy ORP „Piorun” oraz szwedzka korweta rakietowa HSwMS „Nyköping”.

MAST 2013 EUROPE to jedno z największych na świecie forum wymiany doświadczeń i poglądów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w przyszłości. Konferencję otworzył dowódca Marynarki Wojennej, admirał floty Tomasz Mathea. Przewidziano wystąpienia ponad 40 prelegentów z 14 państw zrzeszonych w NATO. Zostaną omówione możliwości rozwoju sił morskich i technologii, które mogą mieć wpływ w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na wszystkich akwenach morskich.

W Gdańsku odbędzie się również 109. spotkanie grupy NATO Naval Armaments Group (NNAG). Spotkanie grupy NNAG odbywające się po raz pierwszy w Polsce da możliwość do zaprezentowania narodowych osiągnięć w dziedzinie uzbrojenia morskiego. Będzie to także do wymiany informacji w dziedzinie najnowszych osiągnięć i kierunków rozwoju uzbrojenia morskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trafny wybór okrętów. Nowoczesne korwety to stosunkowo tania, ale pod pewnymi warunkami niezwykle skuteczna klasa jednostek pływających mających za zadanie bronić wybrzeży i działalnoóci gospodarczej na małych, zamkniętych morzach. W przeciwieństwie do przestarzałych amerykańskich krążowników, przekazywanych sojusznikom trzeciej kategorii, bo to korzystniejsze finansowo od ich złomowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.