Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8741 miejsce

NATO. Wzmocniona wysunięta obecność

Wielonarodowa batalionowa grupa bojowa NATO, dowodzona przez USA, zostanie rozmieszczona w Orzyszu do 1 kwietnia – oświadczył jej dowódca, podpułkownik Steven Gventer. 25 marca batalion wyruszy z niemieckiego Vilseck w kierunku Polski.

 / Fot. WikipediaUroczyste powitanie batalionu NATO w Orzyszu odbędzie się 13 kwietnia.

Steven Gventer dowodzi 2. szwadronem 2. pułku kawalerii pancernej USA, który stacjonuje w bawarskim Vilseck.

To właśnie 911 amerykańskich żołnierzy z tego pułku, z 70 wozami bojowymi Stryker, będzie stanowić trzon wielonarodowej grupy bojowej NATO, która zostanie rozmieszczona w Polsce w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności wojskowej Sojuszu na wschodniej flance.

W skład batalionu wejdzie także 147 brytyjskich żołnierzy z pułku rozpoznawczego The Light Dragoons, wyposażonych m.in. w / Fot. Wikipedia pojazdy Szakal i Kojot oraz 119 żołnierzy z 205. batalionu obrony powietrznej armii rumuńskiej.

 / Fot. WikipediaPod koniec marca br. NATO rozmieści około 4 tys. żołnierzy oddziałów wielonarodowych w Polsce, Estonii, na Łotwie i Litwie.

Jest to wypełnienie zobowiązań uzgodnionych przez państwa Sojuszu na szczycie NATO w 2016 roku w Warszawie.

 / Fot. WikipediaW ramach inicjatywy eFP każdy z czterech krajów ramowych, a są to Kanada, Niemcy, Wielka Brytania i Stany  / Fot. WikipediaZjednoczone, zobowiązał się do kierowania wielonarodową grupą bojową; powstanie osiem nowych punktów dowodzenia do przeprowadzania ćwiczeń oraz odstraszania i obrony.

Albania, Hiszpania, Polska, Słowenia i Włochy będą krajami kontrybującymi dla kierowanej przez Kanadę grupy bojowej na Łotwie. Polska wyśle kompanię czołgów do wielonarodowego batalionu na Łotwie, a także kompanię do Rumunii, gdzie NATO również zwiększa swoją obecność.

 / Fot. WikipediaBelgia, Chorwacja (2018 r.), Francja (2018 r.), Holandia, Luksemburg i Norwegia dołączą do kierowanej przez Niemcy grupy bojowej na Litwie.

Dania (2018 r.) i Francja wniosą swój wkład do grupy bojowej w Estonii, kierowanej przez Wielką Brytanię.

Rumunia i Wielka Brytania dołączą do grupy bojowej w Polsce, dowodzonej przez Stany Zjednoczone.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I co my obywatele NATO ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.