Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23096 miejsce

Nauczmy się pomagać! Piknik rodzinny na Dzikiej Plaży w Tychach

W dniu 13 lipca 2013 roku, na Dzikiej Plaży nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach, odbędzie się Piknik Rodzinny, który będzie miał na celu zebranie chętnych do zarejestrowania się w banku szpiku, oraz zebranie krwi od dawców.

Plakat promujący Piknik Rodzinny / Fot. Dzika Plaża PaprocanyImpreza została zainspirowana chorobą Marty Ledwoch z Wojkowic, która tak pisze o sobie na swojej stronie internetowej:

"Witam mam na imię Marta, Mam 22 lata, jestem samotną mamą 4 letniego syna Kubusia. Zachorowałam na bardzo rzadki a nawet jedyny taki przypadek nowotworu kości.

Histiocytoza komórek Langerhansa to rzadki nowotwór należący wg klasyfikacji WHO z 2008 r. do grupy nowotworów komórek histiocytarnych i dendrytycznych. Jest ona definiowana jako nowotworowy rozrost komórek Langerhansa wykazujących ekspresję białek CD1a i S-100 oraz obecność ziarnistości Birbecka w badaniu ultrastrukturalnym. Klinicznie jest schorzeniem heterogennym obejmującym szerokie spektrum pacjentów, poczynając od chorych z pojedynczym ogniskiem osteolitycznym i korzystnym rokowaniem aż do chorych ze źle rokującym rozsiewem ogólnoustrojowym przypominającym białaczkę. Jego zaawansowane stadia prowadzą do przedwczesnej śmierci".


Więcej o Marcie na jej stronie: http://www.martaledwoch.pl/

Podczas imprezy zostaną zlicytowane przedmioty oddane przez darczyńców. Na rzeczy do licytacji organizatorzy nadal czekają w lokalu na Dzikiej Plaży. Dochód przekazany zostanie na leczenie Marty i jej dojazdy do lekarzy.

Od godziny 12 do 16 w ambulansie Centrum Krwiodawstwa będzie można oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

W czasie pikniku zagrają: Raisa Misztela, Garderoba Kru, Duet Explozja, Operacja Silesia. Artyści, którzy występują zrobią to całkowicie za darmo.

W serwisie Facebook pod adresem https://www.facebook.com/events/533656390016697/ można znaleźć przygotowane z tej okazji wydarzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.