Facebook Google+ Twitter

Nauczyciele chcą negocjować z rządem kolejne podwyżki płac

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-27 13:25

Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawił w Ministerstwie Edukacji cztery propozycje dotyczące podwyżek dla nauczycieli. Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz wyjaśnił, że jedna z nich dotyczy przesunięcia wzrostu płac na 1 września 2010 roku.

Jak dodał, Związek chciałby, aby rząd przedstawił uwarunkowania, jakie towarzyszyłyby tej podwyżce. Wyraził też nadzieję, że propozycja ta będzie przedyskutowana na zaplanowanym na 3 września spotkaniu.

Minister Boni powiedział z kolei, że trwają poszukiwania rozwiązań, które wprowadzałyby inny system naliczania podwyżek, niż dotychczas planowano. Zaznaczył, że trzeba najpierw sprawdzić, czy jest możliwość, by środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych naliczać inaczej, niż jest to zapisane w Karcie Nauczyciela. Dałoby to wolną pulę środków na większy wzrost wynagrodzeń. Minister zaznaczył, że ta propozycja byłaby rozwiązaniem incydentalnym, tylko na 1 rok.

W ciągu kilku kolejnych dni przedstawione propozycje będą analizowane pod względem finansowym. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami od 1 września nauczyciele otrzymają 5-procentową podwyżkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.